ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Erzincan İl Finali Yapıldı

4. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Erzincan İl Finali Yapıldı

 

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu ile Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında 30.12.2021 tarihinde öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmasını, akıl ve zekâ oyunları ile vakitlerini daha verimli geçirmelerini sağlayarak bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini desteklemek ve ülke genelinde akıl ve zekâ oyunları konusunda farkındalık oluşturulmasını desteklemek amacıyla "Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır. Bu protokol kapsamında ve Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde 4. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Erzincan İl Finali Müdürlüğümüz Şube Müdürleri Hüseyin EROL ve Hasan GÜNEŞ'in katılımlarıyla gerçekleştirildi. İlimizde tüm ortaokul ve ilkokul kurumlarımızda yapılan okul turnuvaları sonucunda her bir kategoride birinci olan okulların yarıştığı turnuvamıza öğrencilerimiz yoğun katılım gösterdi. Cumhuriyet Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleşen turnuvamızda dereceye giren toplamda 30 öğrenci madalya ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi. 

Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Hüseyin EROL, turnuvanın düzenlenmesinde başta turnuva komisyonu, turnuva hakemleri ve tüm danışman öğretmenlerin yanı sıra kıyasıya yarışan öğrencilerimize ve velilerimize teşekkürlerini iletti. Bu gibi etkinliklerin öğrencilerin zihinsel gelişimine son derece katkı sağladığını belirten EROL, gelecek turnuvalara çok daha fazla katılım beklediklerini dile getirdi. Ödül alan öğrenciler ve danışman öğretmenlerin de yer aldığı toplu fotoğraf çekiminin ardından turnuva sonlandırıldı.

31-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-202231-03-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.