ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Kapsamında Atık Yağ Toplama Etkinliği Devam Ediyor

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Kapsamında Atık Yağ Toplama Etkinliği Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimince yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında, daha önce atık yağların daha düzenli ve sağlıklı toplanması adına atık yağ toplama merkezi olarak belirlenen 12 kurumumuza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Çevre İzin ve Lisans Belgesi verilmesi uygun görülen bir şirket tarafından Müdürlüğümüz ile iş birliği neticesinde atık yağ toplama bidonları dağıtılmıştır. Bu kapsamda okullarımızda danışman öğretmenler belirlenmiş ve danışman öğretmenlerce öğrencilere yönelik proje bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirilerek atık yağ toplama etkinliği başlamıştır.

En çok atık yağ getiren öğrencilerimizin ve en çok atık yağ toplayan okullarımızın Müdürlüğümüzce ödüllendirileceği etkinliğimizde atık yağlar, öğrencilerimizden koku yapmaması adına pet şişelere konulmak şartı ile toplanıyor. Atık yağları toplayan okullarımız bu atıkları, atıkların toplanma merkezi olarak belirlediğimiz okullarımıza, belirlenen bu okullarımız ise lisanslı firmaya kaç litre yağ verildiğine dair düzenlenen tutanak karşılığında teslim ediyor. Böylece Müdürlüğümüz koordinasyonunda, öğrenci ve velilerimizle atık yağların doğaya zarar vermeyecek şekilde geri dönüştürülebilmesi adına son derece anlamlı bir çalışma yapılıyor.

Çevreye duyarlı Nesiller İçin Projesi Atık Yağ Toplama Etkinliği kapsamında, okullarımızda toplanan atık yağlar anlaşma sağladığımız şirket tarafından okul okul gezilmek suretiyle teslim alınmış olup, alınan atık bitkisel yağ miktarları da belirtilmiş ve bu yağlar karşılığında her okula özel evrak düzenlenmiştir. Dönem sonuna kadar devam edecek olan etkinliğimizde, bidonlar tekrar dolunca anlaşmalı şirket tarafından atık yağlar tekrar teslim alınacaktır. 

06-04-202206-04-202206-04-202206-04-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.