ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası

1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası

         1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, "Erken teşhis edildiği sürece kanserin tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu değerli doktorlarımız her fırsatta bizlere aktarıyor. Biz de bu durumun önemine binaen öğrencilerimize ve velilerimize hatırlatmayı görev kabul ediyoruz." dedi.

       Geç kalındığında bile tedavi edilebilen kanser, erken teşhis ile insanların hayatını önemli ölçüde kolaylaştırmaktadır. O nedenle belirli taramalar ile korkularımızla yüzleşebilir ve kendi hayatımız gibi belki de pek çok hayatın kurtulmasına vesile olabiliriz. Geç kalmadan hemen harekete geçelim ve bu konuda ailemizi ve yakınlarımızı bilgilendirerek hayatımıza bir anlam katalım.

Kanserin oluşumunda etkisi olabilecek şu önerilere dikkat edelim;

1-  Kötü beslenme: Sebze ve meyve gibi önemli gıdaları tüketelim, hazır gıda ve sağlıksız besinlerden uzak duralım.

2-  Hareketsiz yaşam: Gün boyu televizyon ve bilgisayar gibi aletlerin karşısında oturmak yerine günde en az 30 dakika hareket edelim, spor yapalım.

3-  Tütün ve alkol: Çevremizde gördüğümüz insanları her fırsatta uyaralım ve bu gibi ortamlardan sağlığımız için uzak duralım.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.