ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları" Mustafa Kutlu Erzincan Paneli'nin Son Hazırlık Toplantısı Yapıldıİl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan GÜNEŞ, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi Müdürü Sadi ALKAN, TOBB Binali Yıldırım Kız İmam Hatip lisesi Müdürü Uğur MUTLU, Erzincan Lisesi Müdürü İbrahim SALAR, Fen Lisesi Müdürü Şahin ÇUBUK, okul müdürleri ve okulların görevli öğretmenleri katıldı.

Toplantıda, 12 Mayıs 2022 tarihinde, saat 14:00'da gerçekleştirilmesi planlanan  "Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları"  Mustafa Kutlu Erzincan Paneli ile ilgili bir dizi kararları alındı.

Yaklaşık 1000 kişinin katılacağı il panelinde, tüm ortaokul ve liselerden kitap okuma heveslisi 2 öğrenci, Edebiyat ve Türkçe dersleri öğretmenleri ve okul idarecilerinin de programa davet edilmesi kararı alındı.

Düşünce sanat ve edebiyat hayatımıza büyük etkileri olan kültür ve medeniyetimizde katkı sunmuş yazarlarımızın bütün eserleri ile haklarında yazılan seçkin eserlerin okunması ve değerlendirilerek yorumlanması temeline dayalı okuma sonuçlarının yazı ve konuşma ile ifade edilmesi, düzenlenen panellerle dinleyicilere aktarılması ve bu metinlerin geliştirilerek yayımlanması amacıyla Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ'nün 2012 yılında Sakarya'da küçük bir öğrenci grubu ile başlattığı gönüllü okuma faaliyeti olan "Anadolu Mektepleri Yazar Okumaları"na ilimiz de dâhil olmuştu. Önümüzdeki süreçte tüm ortaokul ve liselerinden de yazar okumaları programına katılmaları planlanmaktadır.

 12-04-202212-04-202212-04-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.