ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Sınai Mülkiyet (Patent ve Faydalı Model)" Konulu Eğitim Semineri Verildi

 Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde

Erzincan Akademi Kapsamında Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yönetici ve Meslek Öğretmenlerine "Sınai Mülkiyet(Patent ve Faydalı Model)" Konulu Eğitim Semineri Verildi.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi koordinatörlüğünde planlanan ve Erzincan Akademi projesi kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerine yönelik Ar-Ge Patent Ofisince "Sınai Mülkiyet/Patent ve Faydalı Model-3" konulu bilgilendirme semineri gerçekleşti. İlimizdeki tüm meslek liseleri, fen liseleri, proje okulları ve BİLSEM'de sınai mülkiyet farkındalığını artırmak amacıyla planlanan eğitim seminerinin üçüncüsü Erzincan FATEM toplantı salonunda yüz yüze gerçekleşti.

6.03.2022 Çarşamba günü saat 15.00 - 16.30 arasında Erzincan FATEM'de görev yapan tüm yönetici ve meslek öğretmenlerine yönelik sınai mülkiyet semineri gerçekleştirildi. Ar-Ge Patent Ofisi temsilcisi Adnan E. FIRAT tarafından verilen eğitime, toplamda 3 yönetici ve 18 meslek öğretmeni ile Erzincan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatih DEMİRTAŞ katılım sağlamıştır.

2022 yılında MEB ile Türk Patent Kurumu arasında gerçekleştirilen protokole istinaden ilimizde gerçekleştirdiğimiz sınai mülkiyet farkındalığı, il genelindeki Mesleki Teknik Anadolu Liseleri, BİLSEM, Mesleki Eğitim Merkezi ve proje okullarından Erzincan Fen Lisesi, Erzincan Lisesi, Sosyal Bilimler Liselerinde yaygınlaştırılmaya devam edilecektir. 

Erzincan İl MEM 

AR-GE Patent Ofisi

07-04-2022

12-04-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.