ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" ile İlgili Tebrik Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün

23 Nisan 1920, vatanın dört bir tarafının işgal edildiği, milletin yok olmanın eşiğine geldiği, bütün imkânsızlık ve yokluklara rağmen istiklal ve istikbalini kurtaracağına dair bağrında taşıdığı sarsılmaz inancın, eğilmez iradenin vücut bulduğu ve "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." ülküsüyle Türk milletinin yeniden dirildiği gündür.

102. yaşını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı bugün; hem kurtuluş savaşımızı zafere götüren yolun başlangıcı, hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin müjdecisi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün 23 Nisan 1929'da bu günü çocuklara armağan etmesiyle, gelecek onun muhafızlarına emanet edilmiş; uğruna dökülen kanlar, verilen canlar, inşa ve ihya edilen her eserin güvencesinin; alınları açık, başı dik, zihinleri berrak ve hayalleri engin çocuklarımız için olduğu gerçeği bütün dünyaya gösterilmiştir.

Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti, çocuklarımızın azimli ve bilinçli çabalarıyla, dünya devletleri arasında hak ettiği seçkin yeri alacaktır. Bu gerçeğin yolunda ve bu gerçek uğruna, çocuklarımızın huzuru, refahı, aydınlık yarınları için atılacak her adımda, 23 Nisan 1920'nin ruhunu taşımanın bilinciyle hiçbir zaman yorulmadan, bu kutlu yolda yürüyeceğimize ant içtik.

Aziz milletimizin ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk başkanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını, bütün şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.