ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtımının İkinci Adımını Başlattı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Yardımcı Kaynak Kitap Dağıtımının İkinci Adımını Başlattı

Erzincan Sosyal Bilimler Lisesinde 8-12. sınıflara yönelik TYT-AYT yardımcı kaynak kitapların dağıtımı, Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün öncülüğünde, Şube Müdürümüz Sayın Turgut ÇAKMAK ve okul idarecilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayın GÜN, "Bakanlığımız tarafından 2003-2004 öğretim yılında başlatılan ücretsiz ders kitabı dağıtımı yaklaşık 20 yıldır devam ediyor. Bu süre zarfında 7.590.649 adet ücretsiz ders kitabını ilimizde öğrenim gören öğrencilerimize ulaştırdık. Bakanlığımızca merkezî sistem sınavları ile protokollü sınavlara yönelik soru hazırlama çalışmaları sürdürülmektedir. Sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilerimizin derslerine katkı sağlamak amacıyla çeşitli sınıf düzeylerinde beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma soruları da hazırlanarak öğrencilerimizin kullanımlarına sunulmaktadır. Bakanlığımıza bağlı okullarda öğrenimlerini sürdüren öğrencilerimizin istifadelerine sunulacak kitaplarla salgın süreci nedeniyle oluşan öğrenme kayıplarının tespit edilerek değerlendirilmesi ve değerlendirme sonucuna göre eylem planlarının geliştirilmesi, hazırlanan beceri temelli sorular, örnek sorular ve çalışma soruları ile öğrencilerimizin akademik becerilerinin gelişimlerinin desteklenmesi, tüm öğrencilerimize eşit öğrenme fırsatları sunulması, yardımcı kaynaklara erişimin kolaylaştırılması ve kaynak çeşitliliğinin artırılması, Bakanlığımızca benimsenen ölçme ve değerlendirme politikalarına ilişkin öğretmen, öğrenci, veli ve diğer tüm paydaşlarda farkındalık oluşturulmasına yönelik 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bulunan öğrenci ve öğretmen sayısında beceri temelli testler, tekrar testleri, sözel ve sayısal çalışma kitapları baskı ve dağıtımı yapılmaktadır. İlimizde 48.560 adet yardımcı kaynak kitap bu vesile ile dağıtılmış olup,  bu gün ise 8-12. sınıflar düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimize 32.543 yardımcı kaynak kitap dağıtımını gerçekleştirerek toplamda 81.103 gibi bir rakama ulaştık. Bu kaynaklar her ayın ilk haftası yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinde dijital olarak da yayınlanmaktadır. Bizim sizlerden tek bir beklentimiz var. Böylesine güzel kaynakların ve imkânların elinizin altında olduğu gerçeğini hatırlayarak önce iyi bir insan olmayı başarmalı ve sırası ile ailenizi, şehrimizi ve ülkemizi gururlandıracak başarılara imza atmalısınız." dedi. 

 

 

 25-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-202225-04-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.