ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erzincan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Finali Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'den anlamlı mesaj: "Oyun çocuğun dilidir."
Erzincan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Finali Yapıldı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi koordinatörlüğünde, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirme,  zekâyı aktif tutarak öğrenmeyi kolaylaştırma, boş vakitlerin hem eğlenme hem de öğrenme ile geçmesini sağlama amaçları doğrultusunda planlanan 3. İlkokullar Arası Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Finali 11 Mayıs 2022 tarihinde Erzincan Demirkent Sporcu Fabrikasında yapıldı. Basın mensuplarının da katılım sağladığı turnuvanın açılışını yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN öğrencilerle sohbet etmesinin ardından, Erzincan'ın küçük bir şehir olmasına rağmen, akıl ve zekâ oyunlarına gönül vermiş öğretmenlerimiz sayesinde bu gibi turnuvalara katılımın bir hayli yüksek olduğunu, ilkokullarımızda turnuvaya katılmaya hak kazanmak için 826 öğrencinin kıyasıya yarıştığını ve sonuç olarak 20 okulumuzdan 78 öğrencinin okul birincisi olmasıyla turnuvaya katılım sağlayabildiğini belirtti. Bugün 4 ayrı kategoride gerçekleşecek turnuvamızda her bir kategoride ilk üçe giren toplam 12 öğrencimizin ödüllendirileceğini belirten Sayın Aziz GÜN, "Oyun çocuğun dilidir" anlayışından hareketle bu gibi organizasyonların artarak devam edeceğini dile getirdi.

                Turnuvanın sona ermesinin ardından saat 14.00'te düzenlenen ödül törenine ise Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Hizmetleri ve Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Hüseyin EROL katılım sağlayarak öğrencilere ödüllerini takdim etti. Mangala kategorisinde Bahçelievler İlkokulundan Merih İsra KURTAR birinci, Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulundan Beren ESEN ikinci, Akşemseddin İlkokulundan Zümra Neva ZENGİN üçüncü; Reversi kategorisinde Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulundan Elif Cemre BEYDEMİR birinci, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulundan Beyza TÜRKER ikinci, Munzur İlkokulundan Ozan SATAR üçüncü; Koridor kategorisinde Akşemseddin İlkokulundan İlker BILDIRCIN birinci, Fevzi Efendi İlkokulundan Emre KAZAN ikinci, Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulundan Yunus Nail BEYDEMİR üçüncü; Abalone kategorisinde ise Yavuz Selim İlkokulundan Yavuz Selim DANIŞMAN birinci, Akşemseddin İlkokulundan Berat Efe APAYDIN ikinci, Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulundan Görkem ÇETİN üçüncü olarak ödüllendirilmeye layık görülmüştür. Şube Müdürü Hüseyin EROL'un, böylesine verimli bir turnuvanın organize edilmesinde emeği geçen başta turnuva komisyonu, turnuva hakemleri, danışman öğretmenler, öğrenci ve öğrenci velilerine teşekkürlerinin ardından ödül töreni sona erdi. 

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202212-05-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.