ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs 1919

19 Mayıs 1919

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışıyla başlayan ve tüm Anadolu'ya yayılan istiklâl mücadelesi, binlerce yıldır hür yaşamış ve hür yaşayacak olan ecdadımızın dünyaya bir kez daha ezberlettiği 'Türk esir olmaz' düsturunun ispatıdır.  İstikbalimizin teminatı gençlerimize atamız tarafından bırakılan bu kadim emanet, hürriyet aşkıyla dalgalanan bayrağımızın gölgesinde ölümsüzleşerek ebediyete uğurladığımız şehitlerimizin de mirasıdır.

Dün olduğu gibi bugün de emanetlerine sahip çıkan gençlerimiz, bağımsızlık mücadelesinde ve hürriyet yolunda atılan her adımda önde olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor; kıymetli gençlerimizin ve aziz milletimizin '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Aziz GÜN

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürü 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.