ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi ile ziyaretlerine devam eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, bu ziyaretinde özellikle 11.sınıflar ile bir araya gelerek onlara bazı önemli hususlarda altın değerinde öğütler verdi. Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler arası yapılan iş birliğine göre, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla başlatılan "Matematik Seferberliği" ile öğrencilerimize 4'üncü sınıftan 12'nci sınıfa, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında tüm il ve ilçelerimizde matematik yaz okulları açılacağı bilgisini hatırlattı.

Okuldaki rehberlik hizmetleri ile ilgili Sayın GÜN: "Öğrencinin kendisini fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönleriyle tanıması, gelişimine yardımcı olacak fırsatları, okul içi ve dışı eğitim olanaklarını, meslekleri, toplumun beklentilerini karşılayacak adımların atılması hususunda rehber öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşüyor" dedi. Temel eğitimden başlayarak ilgi ve yeteneklerine uygun bir üst programı tanıyıp seçmesinin önemine değinerek: "Öğrencilerimizin problem çözme gücünü geliştirmesi, doğru kararlar verebilmesi gerek. Ayrıca ruhsal yönden sağlıklı ve topluma yararlı, kendini gerçekleştirmiş bir kişi olarak yetişmesine yardımcı olmak bizim rehberlik vazifelerimizdendir." diye ekledi.

Her bireyin farklı ve değişik özelliklere sahip olduğunun altını çizen Sayın GÜN: "Sınıfın hepsini aynı özellikleri taşıyan öğrenciler olarak düşünürsek, eğitimin amacı açısından istediğimiz hedeflere ulaşamayız. Her öğrencinin yaş, cinsiyet, boy, kilo, sağlık, anlama, zekâ gelişimi gibi birbirine benzemeyen farklı özellikleri vardır. Bu farklılıkları ve sınıfın ortak özelliklerini yeterince tanıyıp-inceleyebilirsek her öğrencinin eğitim ortamından yeterince faydalanmasını sağlayabiliriz." dedi.

Sınava girecek olan 12.sınıf öğrencileri için artık sınava çok az kaldığının altını çizerek: "Sizlerin önünde bir yaz tatili ve gelecek yıl olmak üzere daha vakit var diye düşünebilirsiniz ancak şimdiden bu zamanı dolu dolu geçirerek çalışmaya bugünden başlamalısınız. Her geçen gün sınava bir adım daha yaklaşmış oluyorsunuz. Bir Afrika atasözü der ki: 'Hızlı gitmek istiyorsanyalnız gitUzağa gitmek istiyorsanbirlikte gidelim.' Bu sözden yola çıkarak bizler hem hızlı gideceğiz hem de birlikte hareket edeceğiz, demek oluyor ki birlikte, hızla en uzak mesafeleri katedeceğiz." diyerek ziyaretlerini tamamladı.

27-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.