ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAYBURT ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNLERİ ERZİNCAN'DA YAPILDI

Bayburt Üniversitesi tanıtım günleri kapsamında liselerimizden idareci, rehber öğretmenler ve öğrencilerimizin katıldığı programda üniversitenin sosyal, sportif, kültürel ve akademik avantajları anlatıldı.
BAYBURT ÜNİVERSİTESİ TANITIM GÜNLERİ ERZİNCAN'DA YAPILDI

TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmama Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan program, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Savaş BÜLBÜL, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin YAMAN, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet İlhan AYDINTEPE, Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fatih DEMİR ve Bayburt Üniversitesi Rektör Özel Kalem Müdürü Öğretim Görevlisi Yavuz Kağan KONUK ve diğer davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Programda, Bayburt Üniversitesinin ülkenin ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla katılımcı yerel ve evrensel değerlerinin yanında yenilikçi kaliteli eğitim anlayışı topluma ve bilime katkı sağlayan sosyal ekonomik anlamda bölgenin gelişimine yol gösteren uluslar ve uluslararası ölçekte bir üniversite olduğu,  bilimsel ve araştırmacı yenilikçi etik kültürel evrensel değerleri ön planda tutan, öğrenci odaklı bir üniversite olduğunu gibi avantajları anlatıldı. Üniversitenin hâlihazırda açık ve açılması planlanan bölümlerinin tanıtıldığı programda, Erzincan merkezde bulunan resmi ve özel liselerde görev yapan idareciler,  rehber öğretmenler ve birçok okuldan öğrencinin de katılımı sağlandı.

"Güvenli Şehrin Huzurlu Üniversitesi" sloganı ile gelecekte dünyanın önemli üniversiteleri arasında yer almayı hedeflediklerini belirten üniversite akademik kadrosu, özellikle Erzincanlı öğrencilerin Bayburt üniversitesini tercih etmelerinin öğrenciler açısından önemli avantajlarının olabileceğini ifade ettiler.

02-06-202202-06-202202-06-202202-06-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.