ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında gerçekleştirildi.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN başkanlığında şube müdürü ve tüm mesleki ve teknik anadolu liseleri müdürlerinin katılımıyla Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde destekleme ve yetiştirme kurslarının öncelikle ele alındığı önemli bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN özellikle LGS'de ülke genelinde il olarak çok önemli bir yerde olduğumuzu, bu durumun ortaya çıkışındaki en önemli sebebin ortaokullarımızdaki destekleme ve yetiştirme kurslarımızın oldukça düzenli şekilde yapılması olduğunu ifade etti. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızın yanında temel eğitimde kitap okuma oranlarının ortaöğretim düzeyine göre daha yüksek olmasının da çok önemli katkısının olduğunu ifade etti. GÜN 2022-2023 eğitim öğretim yılında özellikle kitap okuma ile destekleme ve yetiştirme kurslarına ağırlık verileceğini, patent ve faydalı model ile diğer projelere de ağırlık verileceğini ve sıkı takibinin yapılacağını belirtti.

Bakanlığımızın yardımcı kaynaklar ve OGM materyal adreslerinin öğretmenler kurulunun sene başında yapılacak toplantısının önemli gündem maddeleri arasında yer alması gerektiğini de söyledi. Her yıl yeni bir başlangıçtır. Eğitim öğretim yılı başında öğretmenler kurulu öncesinde yıl içerisinde yapılacak çalışmalar planlanarak hedeflerin ortaya konulmasının eğitim öğretim yılının düzenli bir şekilde yürütülmesini ve tamamlanmasını sağlayacağını ifade etti. Toplantının temel amacının 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında eksikliklerinin belirlenerek gerekli plan programlarının yapılması ve Millî Eğitim Temel Kanunu çerçevesinde öğrencilerin yetiştirilmesinin sağlanması olduğunu söyleyen GÜN tüm katılımcılara teşekkür etti.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.