ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Şanlı tarihimize dönüp baktığımızda ecdadımızın hiçbir zaman zorbalığa, işgale, haksızlığa sessiz kalmadığını görürüz. İstiklalimiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kanlarıyla kazanılmış bu mümbit toprakların kolay vatan olmadığını sadece bizler değil tüm dünya iyi bilir. Muzaffer ordumuzun 30 Ağustos'taki kahramanlıklarını dünyaya anlatalı yüzyıl oldu. İşgal birliklerinin vatanımızı terk etmesiyle sonuçlanan büyük zaferin kahramanları olan ecdadımızla gurur duyuyoruz.

Dedem koynunda yattıkça benimsin ey güzel toprak /Neler yapmış bu millet en yakın tarihe bir sor bak dizelerinden mülhem, tarihimize baktığımızda başarı, imanlı bir mücadele, vatanı için fedakârlıkta bulunan hamiyetli kahramanlar görüyoruz. Mazimize bakıp atimizi aynı özgüvenle, aynı iradeyle aynı faziletle hep beraber aydınlatacağız.

Muzaffer bir ecdadın torunları olarak bizler bu zafer ve diriliş ruhunu yarınlara taşımakla mükellefiz. Ülkemizi her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için mücadele ediyoruz. "Bu topraklar için toprağa düşenlerin" aziz hatırası için bu zafer ruhunu diri tutmak, gençlerimize ve çocuklarımıza bu ruhu aşılamak, öncelikli görevimizdir.

Bu duygu ve düşünceler içinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı gururla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canlarını vatan uğruna harcayan tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

 

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.