ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yardımcı Kaynak Kitaplar Öğrencilere Ücretsiz Olarak Dağıtılacak

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Millî Eğitim Bakanlığı tarafından mevcut eğitimi desteklemek, uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi etmek için 1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar hazırlanan yardımcı kaynak kitaplarının öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacağını açıkladı.
Yardımcı Kaynak Kitaplar Öğrencilere Ücretsiz Olarak Dağıtılacak

          2022-2023 Eğitim Öğretim yılında önemli bir yenilik yapıldığına dikkat çeken GÜN, 2002 yılından itibaren yalnızca ders kitaplarının ücretsiz olarak dağıtıldığını ancak yapılan bu yenilik ile bir tarih yazıldığını belirterek, Erzincan'da tüm ilkokul, ortaokul ve liselere dağıtılmak üzere toplamda 251 bin yardımcı kaynak kitaplarından 200 bininin Erzincan'a ulaştığı müjdesini verdi.

              Erzincan'da öğrenci ve velilerinin de yüzlerinin güleceği tarihi yenilik hakkında bir basın açıklamasında bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN şu ifadelere yer verdi; "2022-2023 Eğitim Öğretim yılının açılışına artık sayılı günler kaldı. Hepimiz heyecanlıyız. Eğitim Öğretimin başlamasıyla birlikte artık o çok özlemiş olduğumuz çocuklarımızla birlikte, sınıflarda, dersliklerde, koridorlarda, bahçelerde, sokaklarda cıvıl cıvıl öğrencilerimizin okula koştuğu, okulda gelecekleriyle ilgili Eğitim Öğretim alacakları o günü bizler de sabırsızlıkla bekliyoruz.

              Yaz dönemi içerisinde gerek inşaatlarımız ve güçlendirmelerimiz gerek 10 bin okul gerekse de çevre dostu bin okul çerçevesi kapsamında İlimizde toplam 93 tane okulumuzun tadilatı, tamiratı ve onarımı başladı. Fiziki yönleri ile birlikte okullarımızda ayrıca bir hummalı çalışma var.

            Tabii ki Eğitim Öğretim deyince ilk önce akla gelen materyal. Bakanlığımız 2002 yılından bu yana çocuklarımız okula geldiği ilk günden itibaren ücretsiz ders kitapları masalarında idi. Ama artık yeni bir tarih yazıldı. Millî Eğitim Bakanlığımız bu yıldan sonra ki geçen yıl da başladı kısmi olarak ama- dijital olarak öğrencilerimize materyal desteğinin dışında basılı olarak artık bundan sonra çocuklarımızın İlkokul 2'den itibaren 12. sınıfa kadar, ağırlıklı 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerimizi sınava yönelik yardımcı kaynaklarını da artık çocuklarımız Eğitim öğretim başladığı gün masaların üzerinde görecekler. İlimizde ücretsiz ders kitabı olarak yaklaşık 365 bin kitabımız geldi ve hepsi dağıtıldı. Şimdi bu gördüklerimiz ise basılı yardımcı kaynak. İlimize 250 bin basılı yardımcı kaynak kitap şeklinde çocuklarımıza geldi. Bunları da masalarında görecekler. Bu 251 binin yaklaşık 200 bini şu anda depomuza gelmiş bulunmakta. Bundan sonra bize, çocuklarımıza ve velilerimize düşen bir şey var: Daha çok gayret göstermek. Daha çok çalışmak ve bu kadar güzel emeğin karşılığını belli bir yerlere gelip özellikle çocuklarımızla ilgili olarak bunları vatanımıza, milletimize, ailemize, çevremize faydalı birer insan olarak yetiştirmek. Özellikle şimdiden ben çocuklarımıza şunu söylüyorum; Bu kadar basılı evrak, bu kadar emek. Bunları her satırı, her noktası, her virgülüne kadar dikkatli bir şekilde çalışmaları ve gerisin geriye çağımızın en önemli sorunlarından biri olan sıfır atıkla ilgili, çevre ve iklimle ilgili yapılan çalışmalara katkı olması yönüyle mutlaka Eğitim Öğretim yılı bittikten sonra geri dönüşüme çocuklarımızın getirmesini istiyoruz. Bütün bunlar inşallah bittikten sonra Erzincan olarak 2022-2023 Eğitim Öğretim yılına hazır ve güzel bir şekilde gireceğiz" dedi.

31-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.