ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜÇLÜ MESLEKİ EĞİTİM GÜÇLÜ TÜRKİYE

Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamında eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek için okullarımızın donanım ihtiyaçları giderilmeye devam ediyor. Üretim aşamasında Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Metal Teknolojisi alanı öğretmen ve öğrencilerinin bizzat yer aldığı 12 basketbol potası, 10 masa tenisinin dağıtımı merkez ve ilçelerde bulunan 16 farklı okulumuza yapılacak.
GÜÇLÜ MESLEKİ EĞİTİM GÜÇLÜ TÜRKİYE

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN, üretim aşamalarını yerinde incelemek için Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yapmış olduğu ziyarette yaptığı konuşmada; "Bu çalışma bir anlamda kazan kazan projesi olmuştur. Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin okul imkânları ile ürettikleri basketbol potaları ve tenis masaları ile birlikte meslek liselerinin üretim imkân ve kabiliyetlerini bir kez daha görmüş olduk, Bu çalışma ile öğrencilerimiz üretim safhasında yer alarak alanlarında pratik yapma, gelişim sağlama imkânına kavuşmuşlardır. İnanıyorum ki meslek liselerimiz çok daha ileri seviye üretimler yapabilecekler. Bakanlığımızın stratejileri ve öncelikleri doğrultusunda mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve yapılandırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek. Kalifiye elemanlar, teknik elemanlar yetiştirdikçe üretimimiz aratacak ürettikçe güçleneceğiz. Diğer taraftan 16 farklı okulumuzu basketbol potaları ve tenis masaları ile buluşturmuş olduk. İlerleyen zamanlarda farklı alanlarda üretimlerle okullarımızın donanım ihtiyaçlarına cevap vermeye devam edeceğiz. Çalışmada emeği geçen paydaşlarımıza, üretim aşamasında ter akıtan öğretmen, teknisyen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

30-09-202230-09-202230-09-202230-09-202230-09-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.