ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla Matematik Seferberliği başlatılmıştır.
MATEMATİK SEFERBERLİĞİ

Bu seferberlik çerçevesinde Bakanlığımız TÜBİTAK'tan yükseköğretim kurumlarına, UNICEF'e kadar tüm kurumların iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar başlattı. Matematik seferberliği kapsamında matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, öğretmen eğitiminin dijital platformu açılmıştır ve eğlen, keşfet, öğren sloganı ile Matematik Platformu matematik.eba.gov.tr kurulmuştur.

Şehrimizde de bu çalışmalara katkıda bulunmak ve öğretmenlerimizde farkındalık yaratmak için bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN toplantının açılışında yaptığı konuşmada; matematik eğitiminin önemine, matematiğin günlük yaşam becerilerine entegrasyonuna, matematik öğretiminde yeni tekniklerin uygulanmasının önemine değinmiştir.

Toplantı ilimiz STEAM Eğitimi Mentörü Özlem ÇELİKKOL'un Matematik Seferberliği konulu sunumuyla, çeşitli etkinliklerle ve matematik.eba.gov.tr platformunun tanıtımıyla devam etmiştir.

Toplantının hedef kitlesi ve katılımcıları okul öncesi öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve matematik öğretmenleri olmuştur. Toplantıya çalıştığı okulun temsilcisi niteliğinde katılan öğretmenlerden bu çalışmaları okullarında da yaygınlaştırmaları istenmiştir.

04-10-202204-10-202204-10-202204-10-202204-10-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.