ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEBRİKLER BATUHAN

Türkiye İkincisi Batuhan İpek ülkemizi dünyanın en büyük bilim ve mühendislik yarışması REGENERON İSEF'te temsil edecek.TÜBİTAK her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası üniversite öncesi bilim yarışması olan Regeneron ISEF' te ülkemizi temsil edecek projeleri belirlemek için  5-6 Ekim tarihlerinde, 53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri  Araştırma Projeleri yarışmasında derece alan 35 proje arasında yapılan mülakat sonucunda öğrencimiz Batuhan İPEK' in ülkemizi temsil etmesine karar vermiştir.
TEBRİKLER BATUHAN

Batuhan İPEK, 30 Mayıs - 1 Haziran 2022 tarihleri arasında Ankara Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonunda Finalleri yapılan  53. TÜBİTAK Lise Öğrencileri  Araştırma Projeleri yarışmasında  'Yazılım-Yapay Zeka' alanında yapmış olduğu "ARTIFICIAL GENIUS (Gpt-2 Temelli Bir Yapay Zekayla Turıng Testinin İnternet Ortamında Uygulanması)" isimli projesiyle Türkiye İkincisi olmuştu.

Regeneron ISEF dünyanın en büyük uluslararası ortaöğretim öğrencileri bilim yarışmasıdır. ABD'deki hemen hemen her eyaletten ve yaklaşık 80 ülke ve bölgeden 9-12. Sınıfları arasındaki 1.800'den fazla ortaöğretim öğrencisine yeteneklerini uluslararası bir sahnede sergilemeleri için her yıl olanak sağlamaktadır.

13-19 Mayıs 2023 tarihlerinde Dallas Kay Bailey Hutchison Kongre Merkezi'nde yapılacak olan Regeneron ISEF'e katılmaya hak kazanan öğrencimiz Batuhan İPEK'i, danışman öğretmeni Sadi AKSU' yu, bugüne kadar emek veren tüm öğretmenlerini ve ailesini tebrik ediyoruz.

10-10-202210-10-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.