ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araçları Şoförleri Ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

"Okul Servis Araçları Şoförleri ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Eğitimleri" toplantısı, 18 Ekim 2022 Salı günü 09:15'te, İl Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN'ün başkanlığında Şube Müdürü Mecit SARI, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Trafik Kısım Amiri Veysel SARI, Trafik Polis Memuru Mehmet ÖZTÜRKER, servis araç şoförleri ve rehber personelin katılımı ile yapıldı.
Okul Servis Araçları Şoförleri Ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Taşımalı Eğitimde kullanılan araçlar dahil tüm okul servis araçları şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik güvenliği farkındalığının arttırılması amacıyla yapılan trafik eğitimi programında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, güvenli bir taşımalı eğitim kapsamında öğrencilerin sabah 07.00'den önce okullara getirilmemesini, okulların çalışma saatlerine dikkat edilerek öğrencilerin okulun açılış saatine yakın bir saatte okula bırakılmalarına hassasiyet göstermelerini, aksi durumların takipçisi olacaklarını hatırlattı.

Şube Müdürü Mecit SARI, Okul Servis Araçları Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında servis şoförlerini ve rehber personeli yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirdi. Yasal uyarılara ve ikazlara uymayan kişilere kanunun öngördüğü ceza nispetinde uygulama yapılmaya devam edileceği hatırlatıldı.

18-10-202218-10-202218-10-202218-10-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.