ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Milletimiz, tarihin en şanlı istiklal mücadelesini vermiş, yediden yetmişe bütün halkın katılımıyla azim, irade, inanç ve kararlılık ile kurtuluşun ve kuruluşun en büyük zaferini Cumhuriyetle taçlandırmıştır. Bundan 99 yıl önce Anadolu topraklarına; vatan, istiklal, hürriyet ve adalet, birlik ve beraberlik mührünü vuran milletimiz; yönetimini "milli irade" üzerine bina etmiştir. Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolü olmuştur
İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet erdemin, kararlılığın, azmin, çalışmanın, birlikte olmanın, bir olmanın, kardeşçe birbirimizi kucaklamanın ve kenetlenmenin, millet olarak el birliği ve gönül birliği ile hareket etmenin, var olmanın adı olmuştur. Halkın iradesinin yönetime hâkim olduğu, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu bir yönetim sistemi olan Cumhuriyet, ülkemiz ve milletimiz için kazanılan en büyük değerlerden birisidir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Türk milletinin her alanda çağdaş medeniyet seviyesine ulaşması amacıyla  Cumhuriyetin ilelebet bağımsız yaşamasını istemiş ve "Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister." diyerek gelecek kuşaklara emanet etmiştir. Bizler Atamızdan ve aziz şehitlerimizden aldığımız emanete daima sahip çıkacak bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını veren aziz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız.

Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, 18 milyon öğrencisi, 1,2 milyon eğitim çalışanı ailesi ile en büyük sermayemiz olan nitelikli eğitim gücümüz ile her bakımdan mutlu ve refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum.

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.