ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi Ödül Programı Düzenlendi

2022021/2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda, Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimince yürütülen ve bünyesinde çevre farkındalığına yönelik fidan dikme, alan temizleme, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtımı gibi daha birçok etkinliği barındıran "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi" kapsamında en çok atık pil ve atık bitkisel yağ toplayan okullarımıza ödüllerini dağıtmak adına, 28.10.2022 tarihinde İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün katılımıyla müdürlüğümüz toplantı salonunda ödül programı düzenlenmiştir.


Projemiz kapsamında, tüm okullarda belirlenen yürütücü öğretmenlerimizin çalışmalarıyla, tüm sınıflara etkinliğin duyurusu yapılmış ve bu okullarımızın tamamı atık pil kutusu temin ederek atık pil toplamaya başlamıştır. Atık yağların ise daha düzenli toplanabilmesi adına Müdürlüğümüzün girişimleriyle okullarımıza atık yağ toplama bidonları dağıtılmıştır. Etkinliklerimiz özelinde hazırladığımız afişlerimiz pil kutularının ve atık yağ bidonlarının yakınına asılarak, atık pil ve atık yağ toplamanın önemine dikkat çekilmiş ve konuyla ilgili farkındalık yaratmak amaçlanmıştır. Ayrıca okullarımızda toplanan atık piller ile Erzincan Belediyesi ve TAP Derneği ortaklığında gerçekleştirilen ödüllü atık pil toplama kampanyası sayesinde; en en çok atık pil toplayan ve il birincisi olan Cumhuriyet Ortaokuluna STEM Robotik Sistem Seti, en çok atık pil toplayan diğer 9 okulumuza Top Seti kazandırılmıştır. Müdürlüğümüzce en çok atık bitkisel yağ toplayan ilk iki okulumuza yazıcı ve üçüncü okulumuza ise okulumuzun ihtiyacı göz önünde bulundurularak- 1000 TL değerinde toner hediye edilmiştir.

Çevreye Duyarlı Nesiller İçin Projesi Atık Pil Toplama Etkinliği kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu birinci, Gazi İlkokulu ikinci, Şehit Er Mesut Koyun Ortaokulu üçüncü, Demirkent Atatürk İlkokulu dördüncü, General Cahit Akyol İlkokulu beşinci, ZeyZeynep Mustafa Han İlkokulu altıncı, Erzincan Ortaokulu yedinci, Şehit Polis Kenan Ardıç İlkokulu sekizinci, Fevzi Efendi İlkokulu dokuzuncu ve Demirkent Terzibaba İmam Hatip Ortaokulu onuncu olmuştur. Atık Yağ Toplama Etkinliği'nde ise Şehit Er Süleyman Aydın Ortaokulu birinci, Bahçelievler İlkokulu ikinci, Meysun Ana Anaokulu ise üçüncü olmuştur.

 

31-10-202231-10-202231-10-202231-10-202231-10-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.