ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE ÖZKAYNAK SEFERBERLİĞİ

Meslek liselerinde döner sermaye işletmelerinin üretim kapasitelerini arttırıyoruz. Bakanlığımızın stratejileri ve öncelikleri doğrultusunda mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve yapılandırılmasına yönelik çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor Bu kapsamda Erzincan ili merkez ilçesi ve diğer 6 ilçesinde bulunan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul olmak üzere toplam 90 okulun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı doğal gaz kazanlarının bakım onarımlarının Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yapılmasını kapsayan protokol İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN ve Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih DEMİRTAŞ tarafından imzalandı. İmzalan protokol sayesinde mesleki ve teknik eğitimin üretim ve istihdam altyapısını kullanarak bir taraftan Temel Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımızın doğalgaz kombi ve hidrofor sistemleri ile ilgili bakım onarım ihtiyaçlarına cevap verilirken diğer taraftan meslek lisesi öğrencilerimize iş piyasasının ihtiyacı olan nitelikli eleman vasfı kazandırılacak.
EĞİTİMDE ÖZKAYNAK SEFERBERLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde döner sermaye işletmesinin açıldığını, okulumuzda etkileşimli tahtaların bakım onarımlarının yanında doğalgaz bakım onarımlarının da yapılacağını belirtti. İmzalanan protokol ile Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda döner sermaye işletmesi bulunan okullarımızın üretim kapasitelerinin arttırılmasının amaçlandığını, bu noktada ülkemiz genelinde döner sermeye işletmesi bulunan okullarımızın gelirlerinin önceki yıllara oranla yaklaşık olarak üç katına çıktığını, bu çalışmaların eğitim, üretim ve istihdam ilişkisini güçlendireceğini vurguladı.

Protokol sayesinde öğrencilerimiz eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkiyi güçlendirirken döner sermaye katkıları ölçeğinde pay alarak aile bütçelerine katkı yapacaklar. Yapılan protokolün öncelikle şehrimize, okullarımıza ve Büyük Türkiye'nin inşası ve ihyası için meslek liselerini tercih eden öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.  

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.