ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AİLE OKULU PROJESİ VELİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Millî Eğitim Bakanlığımızca hayata geçirilen Aile Okulu Projesi kapsamında planlanan veli eğitimleri devam ediyor. Formatör öğretmenlerimiz tarafından öğretmenlere yönelik eğitimler verilirken, eğitici sertifikası alan öğretmenler ise kendi okullarında velilere yönelik eğitim programları düzenliyor.
AİLE OKULU PROJESİ VELİ EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Bu kapsamda Mama Hatun Anaokulumuzda düzenlenen ve aile içi iletişim becerileri/anne baba tutumları, çatışma ve stres yönetimi,bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta velilerimiz eğitim alarak, Aile Okulu'nda öğrenci oldu. Okul psikolojik danışman ve rehber öğretmeni Özkan Kahraman tarafından 9 farklı oturumda verilen eğitimler toplam 44 saat sürdü. Eğitimlerini tamamlayan 30 velimize katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Gün'ün de katıldığı programda takdim edildi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN düzenlenen programda yaptığı konuşmada; "Eğitimin ailede başladığı bir ortamda ihmal edecek, görmezlikten gelecek tek bir ailemizin olmadığı bilinci ile ahlaki gelişim, bağımlılıkla mücadele gibi hayati öneme sahip 8 farklı başlıkta dersin yer aldığı eğitimlere katılan siz değerli velilerimize teşekkür ediyor bu güzel eğitimin meyvelerini en kısa sürede alacağımızı ümit ediyorum." dedi.   03-11-202203-11-202203-11-202203-11-202203-11-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.