ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin"

Müdürlüğümüz Ar-Ge birimince yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği devam ediyor. Öğrencilerin çevre duyarlılığının artırılması, özellikle son yıllarda artış gösteren orman yangınlarının ağaçlandırma çalışmaları ile telafi edilmeye çalışılması, öğrencilere fidan dikme alışkanlığı ve ağaç sevgisinin kazandırılması, fidanların toprakla buluşturulması amaçları doğrultusunda devam eden etkinliğimiz kapsamında daha şimdiden yüzlerce fidan dikildi. 


11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü doğrultusunda başlattığımız ve Erzincan Esentepe Ağaçlandırma Sahası'nda gerçekleşen etkinliğimize,  şu ana kadar 22 okulumuzdan yirmişer öğrenci katılım sağlayarak yoğun bir ilgi gösterildi. 40 okulumuzun daha katılım sağlayacağı fidan dikme etkinliğimiz 01.12.2022 tarihine kadar hız kesmeden devam edecek. Öğrencilerimizin son derece keyif alarak gerçekleştirdikleri etkinliğimiz, onların doğayla buluşmalarına ve fidan dikme sevgisi kazanmalarını sağlamaya devam edecek.

Fidan dikme etkinliği dışında; atık pillerin toplanması, alan temizliği, çevre duyarlılığı konulu yarışmalar, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtılması, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin ziyaret edilmesi ve çevreye yönelik daha birçok etkinliği kapsayan "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi adına hız kesmeden devam edecek.

22-11-202222-11-202222-11-202222-11-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.