ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVREYE DUYARLI NESİLLER İÇİN

"Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi Kapsamında Fidan Dikme Etkinliği Tamamlandı
ÇEVREYE DUYARLI NESİLLER İÇİN

Müdürlüğümüz Ar-Ge birimince yürütülen "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi kapsamında gerçekleştirilen fidan dikme etkinliği tamamlandı. Öğrencilerin çevre duyarlılığının artırılması, özellikle son yıllarda artış gösteren orman yangınlarının ağaçlandırma çalışmaları ile telafi edilmeye çalışılması, öğrencilere fidan dikme alışkanlığı ve ağaç sevgisinin kazandırılması, fidanların toprakla buluşturulması amaçları doğrultusunda devam eden etkinliğimiz kapsamında binlerce fidan dikildi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü doğrultusunda Erzincan Esentepe Ağaçlandırma Sahası'nda başlayıp 01.12.2022 tarihine kadar devam eden etkinliğimize,  bugüne kadar Müdürlüğümüze bağlı onlarca okulumuz katılım gösterdi. Toplamda yüzlerce öğrencimizin katılım sağladığı fidan dikme etkinliğimizde öğrencilerimiz toprakla buluştu ve doğaya fidanlar hediye etti. Özellikle son yıllarda meydana gelen büyük orman yangınları sebebiyle orman varlıklarımızın azalma tehdidine karşı bir önlem olarak planladığımız ve projemizin en güzide etkinliklerinden biri olan fidan dikme etkinliğimizde, binlerce fidanımız toprakla buluşmuş olup Müdürlüğümüz bu kapsamda son derece anlamlı bir etkinliği daha verimli bir şekilde sonlandırmış oldu.

Fidan dikme etkinliği dışında; atık pillerin toplanması, alan temizliği, çevre duyarlılığı konulu yarışmalar, Erzincan'ın endemik bitkilerinin tanıtılması, Erzincan Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisinin ziyaret edilmesi ve çevreye yönelik daha birçok etkinliği kapsayan "Çevreye Duyarlı Nesiller İçin" Projesi, çevre duyarlılığının geliştirilmesi adına hız kesmeden devam edecek.

01-12-202201-12-202201-12-202201-12-202201-12-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.