ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Sınavlar Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Merkez ilçede görev yapan lise ve ortaokul müdürlerimizle akademik başarının artırılmasına yönelik önceliklerin yer aldığı toplantının ana gündem maddesi ortak sınavlardı. Toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, ilgili şube müdürleri, Ölçme ve Değerlendirme Merkezi müdürü, merkez ilçemizde görev yapan ortaokul ve liselerin okul müdürleri katıldı
Ortak Sınavlar Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün'ün başkanlığında yapılan toplantıda müdürlüğümüz koordinasyonunda Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından il genelinde ortaokullarda 5. 6. ve 7.sınıflar düzeyinde Türkçe, Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilgiler derslerinden; liselerde 9. ve 10. sınıflar düzeyinde Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Coğrafya derslerinden 8-9 Kasım 2022 tarihinde yapılan 1. ortak sınavların genel değerlendirmesi ele alındı.

Ortak sınavlarla ilgili Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından, il genelinde yapılan sınav analizlerinin ele alındığı sunum katılımcılarla paylaşıldı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün,  ortak sınavları çok önemsediklerini, sınavın il genelinde başarıyla gerçekleştirildiğini, sınavda sorulan soruların ilgili alan öğretmenlerimiz tarafından kazanımlara uygun olarak titiz bir şekilde hazırlandığını belirtti. Gün; "Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi" (ÖDS), "yardımcı kaynaklar.meb.gov.tr", "ogmmateryal.eba.gov.tr", "matematik eba.gov.tr" gibi dijital platformlarının akademik başarının artırılması için önemli imkânlar barındırdığını bunların öğretmen, öğrenci ve velilerimiz tarafından etkili, sürekli ve yaygın bir şekilde kullanılmasının başarımızın artırılmasında önemli rol oynayacağını ifade etti. Okul temelli mesleki gelişim ve hizmetçi eğitimler, okullarımıza gönderilen ödeneklerin zamanında ve usulüne uygun şekilde kullanılması gibi başlıkların da gündeme alındığı toplantı oldukça verimli geçti. İl Millî Eğitim Müdürümüz gayretlerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.

14-12-202214-12-202214-12-202214-12-202214-12-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.