ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AZİZ GÜN KEMALİYE VE İLİÇ İLÇEMİZDE BİR DİZİ TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, eğitim öğretimle ilgili incelemelerde bulunmak, ilçelerde görev yapan yönetici ve öğretmenlerle bilgi alışverişi yapmak üzere Kemaliye ve İliç ilçelerimizde bir dizi temas ve incelemelerde bulundu.  İl Müdürü Aziz Gün'ün ziyaretler kapsamında ilk durağı Topkapı İlk-Ortaokulu oldu. Okul yöneticileri ve öğretmenlerimizle görüşen Gün dersliklerde öğrencilerimizin misafiri oldu. Öğrencilerimize değerler eğitimi, millî ve manevi hassasiyetler, hedef belirleme, okuma kültürü, yardımcı kaynak kitaplar, destekleme ve yetiştirme kursları, liselere hazırlık çalışmaları, sosyal kültürel ve sportif faaliyetlere katılım vb. başlıklarda tecrübelerini ve tavsiyelerini aktardı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AZİZ GÜN KEMALİYE VE İLİÇ İLÇEMİZDE BİR DİZİ TEMAS VE İNCELEMELERDE BULUNDU

Ziyaretlerin bir sonraki durağı Eğin İstiklal Ortaokulu oldu. Yönetici ve öğretmenlerimizle görüştükten sonra sınıf ziyaretlerinden bulunan Sayın Aziz Gün, LGS hazırlıklarının gündeme geldiği ziyarette öğrencilerimize hedeflerini şimdiden belirlemeleri gerektiğini, kitap okumayı alışkanlık haline getirmelerini tavsiye etti.

 

Hayırsever İbrahim Gürdamar tarafından yaptırılarak eğitim öğretime kazandırılan İbrahim Gürdamar İlkokulu ve Hacı Ali Akın Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretlerinde öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelen gün son olarak Atatürk Kültür Merkezinde, ilçede görev yapan öğretmenlerimizin katılımı değerlendirme toplantısına başkanlık etti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden ve okul yöneticilerimizden okullarımızdaki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alan Gün, 2021-2022 yılı istatistik verilerini ve il genelinde yapılan ortak sınavların analizlerini öğretmenlerimizle paylaştı. İlçedeki öğrenci sayısına değinen Sayın Aziz Gün, öğretmen ve yöneticilerimizin mevcut durumu fırsata çevirmeleri gerektiğini dile getirdi. Ulusal yarışma ve projelere öğretmen ve yöneticilerimizin destek vermelerini, bu hususlarda öğrencilerimize yol gösterici olmalarını dile getirdi.

 

Kemaliye programının ardından İliç ilçemizde okul ve kurum ziyaretleri yapan Gün, Anagold Madencilik Ortaokulu, İbrahim Çeçen İmam-Hatip Ortaokulu ve 23 Nisan İlkokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.

 

İliç programının son durağında görev yapan yönetici ve öğretmenlerimizin katılımı ile toplantı yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden ve okul yöneticilerimizden okullarımızdaki projeler ve çalışmalar hakkında bilgi alan Gün, il genelinde yapılan ortak sınavların analizleri, DYK katılımları ve verimliliği,Öğrenci Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS), değerler eğitimi, EBA Akademi, TUBİTAK Projeleri, sosyal kültürel faaliyetler gibi başlıklarda Bakanlığımızın ve Müdürlüğümüzün politikaları hakkında değerlendirmelerde bulunarak özverili çalışmalarda bulundukları için öğretmenlerimize teşekkür etti.

16-12-202216-12-202216-12-202216-12-202216-12-202216-12-202216-12-202216-12-202216-12-2022

 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.