ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Yansımaları

Erasmus+ 2021-2027 yılları arasında uygulanan eğitim, gençlik ve spor alanlarını kapsayan Avrupa Birliğinin hibe programıdır. Erasmus+ Programı ile kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırılması, onların kişisel gelişimlerinin güçlendirilmesi ve istihdam olanaklarının artırılması amaçlanmaktadır. Erasmus+ Akreditasyonu ise kurum ve kuruluşlara Erasmus+ Programına uzun süreli olarak katılabilme ve hareketlilik faaliyetleri için düzenli olarak hibe desteği alabilme fırsatı sunar.
Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Yansımaları

Bu kapsamda Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak akredite olduğumuz Okul Eğitimi alanında hareketliliklerimiz gerçekleştirilmiştir.

Planlanan hareketlilikler kurs ve eğitim, öğrenci gruplarının hareketliliği ve işbaşı izleme gibi faaliyetlerden oluşmuştur. Müdürlük olarak Budapeşte, Üsküp, Viyana gibi şehirlerde organize ettiğimiz, her şehirde 10 öğretmen olmak üzere toplam 30 öğretmenimiz 'Web Araçlarıyla Teknolojiyi Eğitime Entegre Etme' konulu kurs ve eğitim faaliyetine, 18 öğrenci ve 6 refakatçi öğretmen Öğrenci Gruplarının Hareketliliği faaliyetine, 1 öğretmen de İşbaşı İzleme faaliyetine katılım sağlamışlardır.

Proje sonrası yaygınlaştırma faaliyetleri ise projenin farklı hedef gruplara yaygınlaştırılmasına, diğer kurum/kuruluşlara ilham vermesine ve gelecekte yapılacak işbirliği projelerine katkı sağlamaktadır.

Bu kapsamda, hareketlilikte yer alan katılımcılarımızın faaliyet süresince edindikleri izlenim ve anıları 'Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu Yansımaları' adı altında bir e-dergi haline getirilmiştir ve Müdürlüğümüz web sitesinde yayımlanmıştır. Dergimiz verilen bağlantı adresinden (https://erzincan.meb.gov.tr/arge/erasmus/) erişime açılmıştır.

#BasariUretenSehirErzincan


16-12-202216-12-202216-12-202216-12-2022Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.