ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Doğan Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

Millî Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliğinde bu yıl ilk defa düzenlenen Lise Öğrencileri Ulusal Öğrenci Kongresi ve Poster Sunumu Yarışması'nın ön değerlendirme sonuçları TÜBİTAK tarafından açıklandı.
Mustafa Doğan Anadolu Lisesinden Büyük Başarı

26-29 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde final sergisi ve ödül töreni yapılacak olan yarışmaya ilimizden Mustafa Doğan Anadolu Lisesinden iki poster başvurusu ön değerlendirmeyi geçerek final aşamasına davet edilmişlerdir.  

Mustafa Doğan Anadolu Lisesinde eğitim-öğretim gören Ceren Karakoç Muhammet Emin Gömrükçü Zehra Feyza Taştan adlı öğrencilerin hazırlamış oldukları ve danışmanlığını Fizik Öğretmeni Murat AĞBABA'nın yaptığı "Asal Mısın" adlı poster başvurusu, final aşamasında sunum yapmaya ve sergiye davet edilmiştir.

Yine Mustafa Doğan Anadolu Lisesinde eğitim-öğretim gören Melek Bedir, Eylül Denizadlı öğrencilerin hazırlamış oldukları ve danışmanlığını Matematik Öğretmeni İnan DURUKAN'ın yaptığı "Pell Sayılarından Yeni Aile" adlı poster başvurusu, final aşaması sergisine davet edilmiştir.

Bu başarıda emeği geçen başta öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okul yöneticilerini tebrik eder, Türkiye finallerinde yarışacak olan öğrencilerimize başarılar dileriz.

Link : tubitak.gov.tr/tr/yarismalar/...

19-12-2022

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.