ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kitabını Oku, Tıraşını Ol"

Gençlik yıllarında kuaför ağabeyinin yanında çalışan Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulu Okul Müdürü Muammer Doğan, okuldaki öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek için "Kitabını Oku, Tıraşını Ol" projesini hayata geçirdi. Okulun atıl bir bölümünü kendi imkânlarıyla kuaför salonuna dönüştüren Doğan, kitap okuyup özetini anlatan öğrencilerin tıraşını ücretsiz yapıyor.


Elindeki bu mesleği güzel bir işte kullanmak için çalışma yaptığını ifade eden Doğan, proje ile ilgili olarak  "Okulca bizim en önemli çalışmamız kitap okuma ve kitap okumaya teşvik. Bu proje kapsamında böyle bir uygulama başlattık. Düzenli bir şekilde kitap okuyan, ders çalışan, sınavda iyi puan alan, sosyal etkinlik ve aktiviteye katılan çocuklar benim yanıma geliyor. 'Ben kitabımı okudum.' veya 'Şu etkinliğe katıldım ve bir tıraş olmayı hak ettim.' diye söylüyorlar. Bu vesileyle biz de gelip çocukları memnun ediyoruz. Bu sayede çocuklarımız daha çok kitap okumaya başladı ve büyük bir faydasını gördük."

Doğan, projeden sonra ailelerden çocukların kitap okumalarının arttığı yönünde dönüşler almanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulunu ziyaret ederek öğrencilerin hayatına dokunan projeyi yerinde gören İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün,"Burada en çok kitap okuyan, okuduğu kitapları gelip anlatan, kahramanları ve oradaki kahramanların karakteri ile ilgili olarak farklı bakabilen öğrencilerimizin saç tıraşı okul müdürümüz tarafından herhangi bir ücret alınmaksızın yapılmaktadır. Bu tıraş, öğrencilerimizi okula farklı çalışmalarla aidiyet duygularıyla bağlanmış olmalarına vesile olmakta." Bu vesile tek bir sayfa fazladan kitap okunması bile çok kıymetli ve önemlidir. Kitabını okuyup tıraşını olan öğrencilerimize sıhhatler diliyorum.Müdür Bey'e de gayretleri için teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

06-01-202306-01-202306-01-202306-01-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.