ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkıları Söyleriz

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi Bünyesinde Oluşturulan Türk Sanat Müziği Korosu Konserini Gerçekleştirdi
Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkıları Söyleriz

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce Başlatılan "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkıları Söyleriz"  projesi doğrultusunda Erzincan Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde Şef  Murat Ermiş koordinesinde 22 korist ve 8 sazende ile oluşturulan Türk Sanat Müziği Korosu konserini Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirdi.Türk müziğinin değişik makamlarından oluşan ve sevilen 13 farklı eserin seslendirildiği konserde dinleyiciler de zaman zaman şarkılara eşlik ederek eğlenceli zaman geçirdiler.

Türk sanat müziğinin eşsiz nağmelerinin sanatseverlerle buluşturulduğu konserde düşüncelerini paylaşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, "Türk Sanat Müziği kültürümüzün önemli taşıyıcı unsurlarından biridir. Tarihimizden, edebiyatımızdan, toplumumuzun yaşam biçiminden etkilenen klasik müziğimizin yaygınlaşması tekrar öne çıkması için bu etkinliklerimizi sürdüreceğiz. İki ayı aşkın süredir çalışmalarına devam eden koristlerimize, solistlerimize ve saz ekibimize sanat müziğimize katkıları için ve  bugün gerçekleşen konserde gösterdikleri performansları için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından düzenlenen "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında, bir stadyum konseri verilmesi ve 15 bin kişilik dev koro için Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurulması planlanıyor.

11-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.