ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köylerimizin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde Atıyor

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Köylerimizin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde Atıyor Millî Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde başlatılan, köylerimizde kullanılmayan okulların yeniden faaliyete geçirilerek köyde yaşayan vatandaşlarımız için yaşam merkezlerine dönüştürmeyi amaçlayan Köy Yaşam Merkezleri her geçen gün hizmet alanını genişletiyor. İçerisinde sunulan hizmetler ile her yaştan vatandaşımıza hitap eden Köy Yaşam Merkezleri, kurulduğu günden bugüne vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda hizmet alanını genişletmektedir
Köylerimizin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde Atıyor

Halk Eğitimi Merkezleri ile koordineli bir şekilde çalışan Köy Yaşam Merkezlerinde vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ve bölgesel özelliklere yönelik aile eğitiminden arıcılık eğitimine, ceviz yetiştiriciliğinden dikiş nakış kursuna, ilk yardım kursundan okuma-yazma kursu, müzik kursu, sürü yönetimi kursu, tarım ve hayvancılık kursu ve yöresel gıda ürünleri yapım kursuna kadar çok geniş bir kapsamda vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir.

Konakbaşı Köy Yaşam Merkezinde İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin ile birlikte vatandaşlarımızla bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün  Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen projeyle, ulaşılabilir yaşam alanları oluşturulan Köy Yaşam Merkezlerimizde vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize yönelik sürdürülen çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Çalışmaların yürütülmesinde özveriyle çalışan herkesi tebrik ederek, çalışmalarında kolaylıklar dileyen Gün, Konakbaşı Köy Yaşam Merkezinin vatandaşlarımız tarafından büyük bir teveccüh ile karşılandığını vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik birçok kurs açıldığını ve genciyle yaşlısıyla, erkeğiyle bayanıyla kurslara aktif olarak katılım sağladıklarını görmenin memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Ziyarette konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, Tarım ve Orman Bakanlığının Köy Yaşam Merkezleri projesinin paydaşı olduğunu il müdürlüğü olarak projenin verimliliği için her türlü desteği verdiklerini belirtti. Şahin konuşmasın devamında tarım ve hayvancılıkla ilgili olarak birçok merkezi kursun yapıldığını fakat üretimin kalbi olan köylerimizde Köy Yaşam Merkezleri çatısı altında kursların açılmış olmasını çok önemsediklerini bu vesile ile çiftçilerimizle, üreticilerimizle doğrudan iletişim kurduklarını köylerimizde yürütülen tarım ve hayvancılık faaliyetlerine yönelik alan uzmanları tarafından verilen kursların, vatandaşlarımızın hem ev geçimine hem de ülkemizin ekonomik kalkınmasına büyük destek sağlayacağını ifade etti.

11-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.