ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pansiyon Hizmetlerinin Yürütülmesine Yönelik Toplantılar Düzenlendi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün başkanlığında, Şube Müdürleri Hasan Güneş, Mecit Sarı ve pansiyonu olan okul müdürleri ve belletmen öğretmenler ile iki farklı oturumda İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarında hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla pansiyon hizmetlerine ilişkin toplantılar düzenlendi.
Pansiyon Hizmetlerinin Yürütülmesine Yönelik Toplantılar Düzenlendi

Bu kapsamda ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün belletmen eğitimi farkındalık seminerine katılan öğretmenlerimizle bir araya geldi. Gün pansiyonlarda görev yapan belletmen öğretmenlerle yaptığı görüşmede şu ana kadar pansiyonlarımızda kayda değer bir sorunun olmaması tabii ki sevindirici fakat pansiyonların öğrencilerin evleri konumunda olduğundan dolayı pansiyonlarımızda yapılacak etkinliklerin çocukların sosyal bilişsel, sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerine oldukça katkı sağlayacağını ifade etti. Öğrencilerin özellikle hafta sonları akademik başarılarına katkı sağlamaları için destekleme ve yetiştirme kurslarına yönlendirilmesi çeşitli sosyal aktivitelerde yer almasının sağlanması ve psikososyal eğitimsel sorunların giderilmesi için bir takım çalışmaların yapılacağını ifade etti ayrıca pansiyonlardaki hijyenin, gıda güvenliğinin kullanılan mekânların temizliğinin öğrencilerin sağlıklı yaşamaları açısından önemli olduğunu vurguladı. İkinci dönem itibariyle pansiyonlarımızda çeşitli kültürel, sosyal, bilimsel ve sanatsal aktivitelerin yapılacağını ifade eden Gün kız ve erkek pansiyonlarımızda kalan tüm öğrencilerin severek katılacağı faaliyetlerin hayata geçirileceğini söyledi. İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün pansiyon belletmen öğretmenlerine yapmış oldukları özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bir sonraki oturumda pansiyonlardan sorumlu okul yöneticileri ile yapılan toplantıda, yemekhane hizmetleri, temizlik hizmetleri, belletici ve nöbetçi belletici öğretmenlerin görevlendirilmesi, enerji verimliliği, pansiyonda barınan öğrencilerin sosyal faaliyetleri ile tamirat ve onarımlara ilişkin iş ve işlemler görüşüldü. 

18-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.