ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kış Kurslarını Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kış Kurslarını Ziyaret Etti

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen, yaz okullarının ardından bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 alanda, eğlenceli ve yenilikçi öğrenme yaklaşımlarını içeren ücretsiz kurslar ilimiz genelinde de açılmaya başlanmıştır.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan "yaz okulları", velilerden gelen yoğun talep üzerine Bakanlığımız, 2 haftalık yarıyıl tatilinde de yaz okulu kapsamını genişleterek bu yıl ilk kez "kış" döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar açmıştır. Kış kursları 21 Ocak'ta başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, bu kapsamda açılan kursları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle sohbet etti. Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunda açılan kurslarda incelemelerde bulunan GÜN; yarıyıl tatili matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, verileri okuyarak analitik düşünmeye sevk etmek, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve Matematik derslerinden çerçeve programlar hazırlandığını, Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel eğitim kurumlarının 4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrencilere yönelik oluşturulan gruplar şeklinde kursların Erzincan ilimizde de açıldığını, Erzincan genelinde; 4. sınıf seviyesinde 310 öğrenci, 5 ve 6. sınıf seviyelerinde 359 öğrenci, 7 ve 8. sınıflar seviyesinde 267 öğrenci, 9 ve 10. sınıflar seviyesinde 248 öğrenci, 11 ve 12. sınıflar seviyesinde 82 öğrenci olmak üzere toplamda 1266 öğrencinin aktif olarak açılan kış dönemi kurslarına devam ettiğini belirtti.  Aziz GÜN, Matematik ve İngilizce derslerinde açılan kurslarda, 4. sınıftan 12. sınıfa kadar olan öğrencilerin bu kursların her ikisine de başvurabileceğini öğrencilerin bir dersten günlük 2, haftada 10, toplam 20 saatlik programlara katılabileceğini, iki kursa katılan öğrencinin, iki haftada toplam 40 saat ders alabileceğini belitti.

Bakanlığımızca Matematik dersleri için "Matematik ile Eğlenceli Kış", İngilizce dersleri için "Winter Fun with English" olmak üzere dijital ortamdaki 2 yeni dergi, ayrıca ilköğretim düzeyinde öğrencilerin hem matematik hem de İngilizce kurslarında çok yönlü gelişimlerinin sağlanması amacıyla videolar ve etkileşimli içerikler hazırlandığını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Bilim ve Sanat Merkezleri'nde de (BİLSEM) çeşitli alanlarda "Kış kursları" kapsamında kurslar açıldığını belirtti. Bir öğrencinin, en fazla iki farklı atölye veya ders grubundan BİLSEM kurslarına devam edebildiğini, haftalık 16, toplam 32 saat atölyelere katılabileceğini belirtti.

25-01-202325-01-202325-01-202325-01-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.