ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Bir Gün Ara

Erzincan'da kar yağışı dolayısıyla eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süreyle ara verildi.
Eğitime Bir Gün Ara

Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, "Meteorolojiden alınan verilere göre; ilimiz genelinde bugün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının gece saatlerinden itibaren yoğun şekilde devam edeceği değerlendirilmektedir.

Yoğun kar yağışı, soğuk hava ve yollarda oluşabilecek buzlanma sebebiyle meydana gelebilecek olumsuzlukları önlemek amacıyla; ilimiz genelinde resmi/özel kreş ve anaokulları, ilkokullar, ortaokullar, liseler, özel öğretim kursları, halk eğitim kursları, mesleki eğitim merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde Valiliğimiz kararıyla 06 Şubat 2023 tarihinde (1) bir gün süreyle eğitime ara verilmiştir.

Okullarda eğitime ara verilen günde kreş ve anaokuluna çocuğu devam eden anneler (sağlık, güvenlik ve 24 saat esasına göre hizmet veren birimlerde çalışan personelin durumu hizmetin gereği olarak ilgili birim amirleri tarafından değerlendirilecektir.), engelli ve hamile kamu çalışanları da idari izinli sayılacaktır." denildi.

Erzincan Valisi Sayın Mehmet Makas ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; "Can Erzincan Sevgili öğrenciler, İlimiz genelinde beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 6 Şubat Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verilmiştir. Çocuklar, kitap okuma sözünü de tutmanız temennisi ile sizleri seviyoruz. İyi tatiller. Sevgi İle"

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.