ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. Yardım Tırımızı Dualarla Uğurladık

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerde, yaraları sarmak için insani yardım çalışmalarımız hız kesmeden sürüyor.Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü, afet bölgesi için başlatılan yardım kampanyasının ardından toplanan malzemeleri bölgeye göndermeye devam ediyor.
4. Yardım Tırımızı Dualarla Uğurladık

Depremin yaşandığı ilk andan itibaren Erzincan eğitim camiasının mensupları velilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, eğitim yöneticilerimiz ve tüm vatandaşlarımız güçlü bir dayanışma örneği gösterdi. Malatya, Kahramanmaraş ve Adıyaman'a gönderilen 3 tır yardım malzemesinin ardından gıda, battaniye ve hijyen malzemelerinden oluşan 4. yardım tırımız dualarla Malatya'ya uğurlandı.

Depremin ilk gününden itibaren yardım faaliyetlerini bizzat koordine eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, burada yaptığı açıklamada "Her türlü yardımın vatandaşlarımıza ivedilikle ulaştırılması için ilgili tüm birimlerimiz canla başla çalışıyor. Hep birlikte güçlüyüz diyerek tek yürek olduk. Meslek liselerimiz bu zor günlerde afetzedelerimiz için soba ve mobil wc üretimi yapıyorlar. Öğretmen, öğrenci ve vatandaşlarımız ile organize olarak depremzedelerimize bir nebze olsun fayda sağlamanın arayışı içinde olduk. MEB AKUB ekiplerimiz ilk günden itibaren deprem bölgesinde depremzedelerimizin hizmetine koştu. Bugün vatandaşlarımızın yapmış oldukları yardımları 4. yardım tırımız ile birlikte Malatya'ya gönderiyoruz. Millet olarak büyük bir yastayız. Aziz milletimizin feraseti, yardımlaşma ve dayanışma ruhu ile bu zor günleri de aşacağız. Rabbim yardım yapan herkesten razı olsun." dedi.

14-02-202314-02-202314-02-202314-02-202314-02-202314-02-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.