ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kurum Yöneticileri İle Çevrimiçi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün başkanlığında resmi/özel okul yöneticilerimiz ile çevrimiçi değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantı açılışında İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz Gün, Cumhuriyet tarihinin en büyük depremlerinden olan ve 11 ili etkileyen depremle ilgili özellikle velilerimizin, öğrencilerimizin, eğitim camiamızın tüm paydaşlarının yekvücut olarak göstermiş olduğu destek ve duyarlıktan dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti.
Okul Kurum Yöneticileri İle Çevrimiçi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okul, kurum, kuruluşlarda ana bina - pansiyon depo -eklenti- atölye  vb. alanlarında deprem,  iş yeri sağlığı ve güvenliği hususunda dikkat edilmesi gereken temel kurallar, okullarda deprem karekod uygulmasına geçilmesi

Okul ve kurumlarımızda deprem ve afete hazırlık çalışmalarının güncellenmesi, acil toplanma alanlarının, tahliye planlarının okul, kurum paydaşları ile yönetmeliklere uygun şekilde hazırlanması.

Deprem ve diğer afetler için tüm  personel, öğrenci ve  velilere yönelik psiko-sosyal  eğitimlerin tamamlanması.

LGS ve YKS sınavlarına yönelik okullarımızda yapılacak çalışmalar.

      Destekleme ve yetiştirme kurslarının aksatılmadan devamı ve depremzede öğrencilerin kurs programlarına kayıt yapılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi.

      Ücretsiz Beslenme Desteği uygulaması ile ilgili iş ve işlemler. 

      Deprem bölgesinden ilimize gelen öğrenciler için yapılacak çalışmalar.

     Gündem maddeleri ile ilgili İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün değerlendirmelerini belirttikten sonra katılımcıların soruları ile toplantıya devam edildi. Toplantının son kısmında İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birim koordinatörü Cemalettin Çiydem tarafından deprem sonrası sahada yaşanan tecrübelerle ile ilgili sunum yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz Gün tarafından katılımcılara gayret ve katkılarından dolayı teşekkür edilmesinin ardından toplantı sonlandırıldı.

24-02-202324-02-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.