ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kurum Ziyaretleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremler nedeni ile eğitim öğretime verilen aranın sona ermesiyle ders başı yapan öğretmen ve öğrencilerimizle bir arada olmaya devam ediyor.
Okul Kurum Ziyaretleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

Bu kapsamda İl Müdürümüz Gün, şehrimizin köklü eğitim kurumlarından, geçmişinde birçok ulusal ve uluslararası başarı bulunan Erzincan Lisesini ve Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesini ziyaret etti.Gerçekleşen ziyaretlerde son sınıf öğrencileri ile buluşan Gün, ülkemizde yaşanan depremler nedeni ile üzgün olduklarını acılarımızı hafifleten en önemli unsurun  deprem sonrası oluşan topyekün dayanışma ve birliktelik ruhu olduğunu vurguladı. Erzincan Lisesinin, Tarihi 100 Lise arasında yer aldığını aynı zamanda proje okulları kapsamında sınavla öğrenci alan okular arasında olduğunu ve bu yıl ilk kez sınavla alınan öğrencileri mezun edeceklerini ifade ederek "Başarı Üreten Şehir Erzincan" vizyonu ile başlanılan öğretim yılında geçmişi başarılarla dolu, şehrimizin yakın tarihinin tanığı, birçok devlet adamı yetiştiren Erzincan Lisesinin, okul yöneticilerine ve öğretmenlerine sosyal, kültürel sportif, akademik çalışmalarda göstermiş oldukları başarılardan dolayı teşekkürlerini iletti. Bu yıl sınava girecek olan son sınıf öğrencilerimizden azimle, istekle hedefe kilitlenmelerini, şehrimiz adına başarıyı bir çıta daha yükseltmelerini istedi. Gün öğrencilerimize DYK kurslarına aktif katılımı, Bakanlığımızın dijital eğitim platformlarını ve örnek soruları yakından takip etmelerini tavsiye etti.Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesindeki buluşmada 12.sınıf öğrencileri ile bir araya gelen Gün, "Asrın felaketi" olarak nitelenen depremler sonrası oluşan dayanışma ve kardeşlik ruhuna vurgu yaptıktan sonra 6 Şubat sonrası herkesin üzerine düşen en büyük sorumluluğun daha çok çalışmak olduğunu ifade etti.

Gün, öğrencilerimize DYK katılımlarına gerekli özenin gösterilmesini hatırlatarak Bakanlığımızın dijital eğitim platformları EBA,ÖDS, MatemaTİK gibi uygulamaları yoğun bir şekilde kullanmalarının önemini vurgulayarak bu doğrultuda sabırla, inatla, azimle çalışarak başarıya ulaşabileceklerini belirtti.

24-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.