ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Müdürleri İle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz Gün'ün başkanlığında ortaokul müdürleri ile eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Abdulvahap Terece, Hasan Güneş ve Merkez ilçe ortaokul müdürleri katıldı.
Ortaokul Müdürleri İle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Toplantıda; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarımızda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, deprem bölgesinden ilimize gelen öğrencilere yönelik yapılacak çalışmalar, Liselere Geçiş Sınavında yapılan değişiklikler bu doğrultuda yapılacak çalışmalar, Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) ile ilgili yapılan çalışmalar, Bakanlığımızın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin faydalandırılması, DYK Kursları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, veliler ile okullarımız arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, TUBİTAK, TEKNOFEST, E-twinning çalışmaları ile ilgili dikkat edilecek konular ele alındı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Gün, yakın geçmişte ilimizdeki birçok eğitim kurumumuzda güçlendirme çalışmasının tamamlandığını, Valiliğimiz himayelerinde tüm kamu kurumlarımızda gerekli kontrollerin yapılacağını, Devletimizin ve Bakanlığımızın bu konuda her türlü desteği verdiğini ifade etti. Sahada tespit edilen herhangi bir olumsuz durumun ivedi olarak Müdürlüğümüze bildirilmesini hatırlattı. Okul ziyaretlerinde deprem bölgesinden ilimize gelen öğrencilerimizin her türlü ihtiyacının okullarımız tarafından hızlıca giderildiğini gözlemlediklerini bu vesile ile okul müdürlerinin şahsında emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Liselere Geçiş Sınavında yapılan zorunlu değişikliğe vurgu yapan Gün, okullarımızın yeni duruma göre hazırlık ve planlamalarını gözden geçirmelerini, öğrencilerimizi bu yönde motive etmelerini tavsiye etti. Gün, okullarımızda yapılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılımlara gerekli özenin gösterilmesini hatırlatarak Bakanlığımızın dijital eğitim platformları EBA,ÖDS, MatemaTİK gibi uygulamaları yoğun bir şekilde kullanmalarının önemini vurguladı.

Sırası ile diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından katılımcıların görüş ve talepleri ile toplantıya devam edildi. Toplantı eğitim öğretim yılının veli, öğretmen, tüm eğitim camiası ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olması dilekleri sunularak sona erdi.

03-03-202303-03-202303-03-202303-03-2023

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.