ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Müdürleri İle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz Gün'ün başkanlığında lise müdürleri ile eğitim değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. 09.03.2023 Perşembe günü Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürleri Hasan Güneş, Murat Karakurt ve Merkez ilçe lise müdürleri katıldı.
Lise Müdürleri İle Eğitim Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında durum değerlendirmesi ve planlama çalışmalarının ele alındığı toplantıda; okullarımızın eğitim-öğretim durumu, okullarımızda yapılan bakım-onarım- güçlendirme çalışmaları, deprem bölgesinden ilimize gelen öğrencilere yönelik yapılacak çalışmalar, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında yapılan değişiklikler bu doğrultuda yapılacak çalışmalar, Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) ile ilgili yapılan çalışmalar, Bakanlığımızın yayınladığı yardımcı kaynaklardan öğrencilerimizin faydalandırılması, DYK Kursları, eğitim-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla yapılan faaliyet ve etkinlikler, veliler ile okullarımız arasındaki iletişim ve iş birliğinin güçlendirilmesi, TUBİTAK, TEKNOFEST, E-twinning çalışmaları ile ilgili dikkat edilecek konular ele alındı.

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz Gün toplantı öncesinde deprem bölgesinden ilimize gelen öğrencilerle ilgili olarak tüm okullarımızın, okul idarecilerimizin, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin ihtiyaçların giderilmesi konusunda yapmış olduğu özverili çalışmalardan dolayı memnuniyetini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Bakanlımızın hazırlamış olduğu Deprem Sonrası Psikososyal Destek Eylem Planı'nda yer alan başlıkların okullarımızda uygulanmasını hatırlatan Gün, okul ve kurumların deprem gerçeğine karşı hazırlıklı olmaları, afet ve risk yönetimleri için gerekli hazırlık ve planlamaları yapmaları, fiziki mekânların bu doğrultuda düzenlenmesi, eşyaların sabitlenmesi ve öğrencilerle mutlaka tatbikatlar yapılması, toplanma alanlarının tüm paydaşlar tarafından görünür şekilde kurgulanmasının önemine değindi.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında yapılan zorunlu değişikliğe vurgu yapan Gün, okullarımızın yeni duruma göre hazırlık ve planlamalarını gözden geçirmelerini, öğrencilerimizi bu yönde motive etmelerini tavsiye etti. Gün, okullarımızda yapılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılımlara gerekli özenin gösterilmesini hatırlatarak Bakanlığımızın dijital eğitim platformları EBA,ÖDS, MatemaTİK gibi uygulamaları yoğun bir şekilde kullanmalarının önemini vurguladı.

Sırası ile diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından katılımcıların görüş ve talepleri ile toplantıya devam edildi. Toplantı eğitim öğretim yılının veli, öğretmen, tüm eğitim camiası ve tüm eğitim paydaşlarına hayırlı olması dilekleri sunularak sona erdi.

09-03-202309-03-202309-03-202309-03-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.