ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRGÜN EĞİTİMLE BİRLİKTE HAFIZLIK PROJESİ

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının imzaladığı protokole göre öğrencilerin hafızlık eğitimlerin 5. sınıfta başlayıp 7. sınıfın sonunda tamamlaması esasına dayalı olarak yürütülmektedir. Öğrenciler hem hafızlık eğitimlerini hem de akademik eğitimlerini bir arada yürütmektedirler.
ÖRGÜN EĞİTİMLE BİRLİKTE HAFIZLIK PROJESİ

İlimiz 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Programıuygulanmaktadır. Hafızlık programı ve 4.sınıfı bitirip 5.sınıfa geçecek olan öğrenciler için İlkokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri ile 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdür V. Sayın Murat Demir başkanlığında Din Öğretimi Şube Müdürü Fikret Ayaz, DKAB öğretmenleri ve hafızlık eğitimi uygulayan Kuran Kursu yöneticilerinin katılımı ile toplantı gerçekleştirildi.  15 Temmuz Şehitleri İHO Okul Müdürü Osman Çiçek tarafından Yapılan sunum ve tanıtımlardan sonra İl Milli Eğitim Müdür V. Murat Demir yaptığı konuşmada hâlihazırda ilimizde 218 öğrencinin proje kapsamında hafızlık yaptığını belirtti. Projenin sağlıklı yürütülebilmesi için 5.sınf öğrencilerinin hazırlık aşamasına dahil edilmesinin önemli olduğu, bunun için de 4.sınıf derslerine giren İlkokul Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine önemli görevler düştüğünü okulumuzca yapılacak sınav için 2 Hazirana kadar başvurunun olacağı ve 10 Haziran'da öğrenci seçme sınavının yapılacağını belirtti. İl Milli Eğitim Müdür V. Murat Demir öğretmenlerimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkürlerini ilettikten sonra hatıra fotoğrafı çekilmesi ile toplantı sona erdi.     11-05-202311-05-202311-05-2023  

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.