ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 Temmuz Şehitleri AİHL'de Mustafa Kutlu Paneli Düzenlendi

Liselerimizde gönüllü olarak Anadolu Mektebi okumalarını yürüten ve Mustafa Kutlu'nun eserlerini okumuş öğrencilerimizin sunumları ile hazırlanan panellerin bugün ki durağı 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu.
15 Temmuz Şehitleri AİHL'de Mustafa Kutlu Paneli Düzenlendi

Programın öğrenci sunumları bölümünde 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Beytullah Daştan başkanlığında; Mehmet Tuna Özdemir, Tayyar Musab Gül, Abror Usmaov ve Abdussamet Duran sunumlarını yaptı.

Panelde İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir  izlediği sunumların değerlendirmesini yaparak öğrencileri başarılarından ötürü tebrik etti.

Sayın Murat Demir konuşmasında; bu toprakların, bu coğrafyanın insanı olan Mustafa Kutlu Türk edebiyatında önemli bir yer dolduruyor. Anadolu Mektebi okumaları sayesinde öğrencilerimiz Millî Şairimiz Mehmet Akif ile Mustafa Kutlu ile  Bozkırın Bilgesi olarak tanınan Kırgız yazar Cengiz Aytmatov ile edebiyatımızın yerli ve millî sesi Tarık Buğra ile Türk tasavvuf, kültür ve edebiyat dünyasına sunduğu katkıları ile son dönemin önemli temsilcilerinden birisi olan Sâmiha Ayverdi ile hemhâl oldular onları yakından tanıma ve tanıtma fırsatı buldular. Böyle güzel kazanımları olan etkinlik halkalarının bugünkü ev sahibi olan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerine katkılardan dolayı teşekkür ederim." sözleri ile Anadolu Mektebi okumalarının önemine değindi.

26-05-202326-05-202326-05-202326-05-2023

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.