ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyon Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımız Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir başkanlığında müdürlüğümüz toplantı salonunda 20.06.2023 tarihinde saat 14.00'de Şube Müdürümüz Fikret Ayaz ve komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyon Toplantısı Yapıldı

 

İl Millî Eğitim Müdür V. Murat Demir, toplantının açılış konuşmasında eğitim-öğretim kalite ve standartlarının daha da yükselmesi ve il olarak hedeflerimize ulaşmamız için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin önemine vurgu yaparak bu konudaki çalışmalarını yoğunlaştırmalarını istedi.

 

 

 

2022-2023 eğitim öğretim yılında ilimizde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde yapılan çalışmalar, psikososyal müdahale hizmetleri, mesleki rehberlik faaliyetleri, rehberlik alanında uygulanan çalışmalar, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların önlenmesine yönelik yapılan çalışmalar, özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin yürütülmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar, yerel hedeflerin gerçekleştirilme oranları, eğitim kurumlarının rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda aile, öğrenci, öğretmen, yönetici ve diğer kamu personeline yönelik yürütülen etkinliklerin değerlendirilmesi konuları ele alındı. 

 

Toplantı görüş ve öneriler ile son buldu.

22-06-202322-06-202322-06-2023


 

 

Fatih Mahallesi 719. Sokak No.28 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.