ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN'ün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

Bir vatan kurtarmanın, yeni bir vatan kurmanın heyecanı ve azmi, 19 Mayıs 1919 tarihiyle başlar. Bu azim ve heyecanın odak noktası, Mustafa Kemal ve arkadaşlarının idealist ruhlarını tutuşturan millet ve vatan sevgisidir. Bu sevgide soylu milletimizin hür, bağımsız ve mutlu yaşama özlemi vardır.

19 Mayıs 1919, inanarak, güvenerek başlanan her işin zaferle sonuçlanacağını gösterir. Türk gençliğine armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramı, gelecek nesillerin, vücut sağlığı yanında, ahlakın üstün değerlerine de sahip birer vatandaş olmalarını sağlayan irade ve çalışkanlığın dile geldiği gün olarak da ayrı bir değer taşır. Türk gençliği, tarih boyunca övünç kaynağımızdır.

Geleceğin ileri ve mutlu Türkiye'si gençlerimizin omuzlarında yükselecektir. Güçlü maarif kadromuzla bizler de 2023 eğitim vizyonu istikametinde, gençlerimizi hem çağın şartlarına uygun yetiştirmeye hem de geleceğin Türkiye'sini inşa ve ihya edecek kadroyu oluşturmaya devam edeceğiz. Diriliş destanımızın 100. Yılında açıklanan yeni eğitim sisteminin muntazaman uygulanması için köklerimizden aldığımız güçle bilim ve aklın ışığında eğitimin burçunu en yükseklere ulaştırmanın gayretinde olacağız.

Bizlere yeni ufuklar açan, istiklalimize yönelik hayâsızca saldırılara karşı yurdumuzu alçaklara uğratmayan ecdadımızın mirasçısı olan bizler ve özellikle de aydınlık yarınlarımız olan gençlerimiz, bu vatanın kıymetini biliyor, bundan sonra da bilecektir.

Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz milletimizin bağımsızlığı için mücadele eden gazilerimizi, canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Aziz GÜN

İl Millî Eğitim Müdürü

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.