ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Erzincan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretimi değerlendirmek, öğretmen-veli-öğrenci toplantılarını değerlendirmek, kurum kültürünü pekiştirmek ve 2 aya aşkın eğitim öğretim sürecini gözden geçirmek üzere İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN’ün katılımı ile okul konferans salonunda öğretmenlerle bir toplantı gerçekleştirildi.

            Toplantıda konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, okulun 830 öğrencisi olduğunu, ilk üçün içerisine girecek bir okul olduğunu ifade etti. Ülke eğitimlerine bakınca öncelikle ve özellikle eğitimde kalitenin tutturulabilmesi için niteliğe çok büyük önem verilmektedir. Kurumlarımızdaki eğitimin nitelikli olabilmesi için iki temel şart vardır. 1.si Öğretmen niteliği, 2.si kurum kültürü. Öğretmen niteliğinde çağ ruhunu yakalayabilmek için günün öğrencilerine nüfuz edebilmenin yollarını aramamız lazım. Öğrenci ile aynı dili çağın dilini konuşmak için sürekli gelişmeliyiz. Arzu edilen hedefe ulaşmak için kurum kültürü çok önemli. Ana ve temel hedefleri belirlemek lazım dedi.

            İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, değerler eğitimi, iş güvenliğinin önemi, destekleme ve yetiştirme kursları, projeler ve özellikle atölye öğretmenlerimizin öğrenciler üzerindeki etkisine vurgu yaparak toplantıyı bitirdi.

 

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.