ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Merkez Kavakyolu Paşa İlkokulu'nu Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Merkez  Kavakyolu Paşa  İlkokulu'nu ziyaret etti.
İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Merkez  Kavakyolu Paşa  İlkokulu'nu Ziyaret Etti

 

      İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Aziz GÜN, Merkez  Kavakyolu Paşa  İlkokulu'nu ziyaret etti. Tasarım Beceri Atölyelerinin 2023 Eğitim Vizyonu'nda önemli biryere sahip olduğunu ifade ederek ''Katılımcı öğrenmeyi destekleyen bütüncül bir yaklaşım olarak tasarlanan atölyeler, eğitimi gerçek hayatla ilişkilendireceğini, aynı zamanda teori ile pratiği birleştireceğini, atölyelerde çocukların, hayata daha güçlü ve "çift kanatlı" bir şekilde hazırlanabileceğini, atölyelerde yapılan çalışmalar, öğretim programı ile ilişkilendirildiği ve çocuk öğrendiği şeyi yaparak yaşayarak pekiştirdiği için bilgi kalıcı hale geleceğini, böylece çocukların, bütün eğitim hayatı boyunca hızlandırılmış destekleme programlarına mecbur kalmayacağını, çocuklara sorumluluk ve ekip çalışması ruhunu aşılayacağını, her atölyede çocukların el becerisi kadar ekip çalışması yapmasını sağlamak, bu konuda sorumluluk almaları ve yaptıkları işlerde sebat göstermeleri TBA yaklaşımının asli hedeflerini oluşturduğunu, atölyelerde çocukların proje ve üretim tabanlı yapacakları çalışmalar, sorumluluk alma ve sebat etme gibi becerileri kazanmada itici güce sahip olacağından  her okulda   açmak için çalıştıklarını belirtti.

 

eTwinning, Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olduğunu; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olma fırsatı verdiği için  öğretmenlerden  eTwinning projesi yapmalarını istedi. Dil öğrenmeyi kolaylaştırdığı için DyNET uygulamasının yaygınlaştırılmasının öneminden bahsetti.

 

28-10-201928-10-201928-10-2019

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.