ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN Basın Temsilcileri İle Kahvaltı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, Erzincan’da görev yapmakta olan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Aziz GÜN Basın Temsilcileri İle Kahvaltı Yaptı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz Gün, Erzincan’da görev yapmakta olan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelerek çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler verdi.

Hürriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi restoranında düzenlediği programda basın mensuplarımıza açıklamalarda bulunan İl Millî Eğitim Müdürü GÜN, şu açıklamalarda bulundu;  “Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının birinci dönemini bizde Türkiye’de ki yaklaşık 18 milyon öğrenci ile birlikte ilimizde de 22 Ocak 2016 tarihinde birinci dönemi bitirdik. Erzincan ili olarak 28 Eylül 2015 tarihinde başlamış olduğumuz eğitim öğretim yılını hep birlikte öğretmen arkadaşlarımızla, velilerimizle öğrencilerimizle diğer bütün paydaşlarımızla güzel bir şekilde sıkıntısız, problemsiz, bitirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Tabi ki atmış olduğumuz bütün adımların, yapmış olduğumuz bütün çalışmaların neticesini elde edebilmek için mutlaka geriye dönük yapmış olduğumuz çalışmaların masaya yatırılması gibi bir durum var. Dün okul müdürleri ile toplantı yaparak birinci dönemin genel değerlendirmesini masaya yatırdık. Birinci dönemdeki genel değerlendirmeye baktığımız zaman biz bu dönemi, daha ziyade birinci dönemler tarlaya atılan tohum olarak görüyoruz. Atılan bu tohumların başaklarının gür bir şekilde dolu bir şekilde arzu edilen bir şekilde olabilmesi içinde mutlaka bizler,  ebeveynler, öğretmen arkadaşlar, idareciler, hepimizin yapması lazım olan neler varsa onların yapılması ile ilgili birlikte bilgi alışverişinde bulunduk arkadaşlarımızla. İl olarak Erzincan gerek Akademik başarı, gerek sosyal,  gerek kültürel, gerek sportif, faaliyetlerle ilgili olarak yapılan çalışmaların hepsini tek tek incelediğimiz zaman bizler arzu ettiğimiz başarıya ulaşmamız için yapılması lazım olan çalışmaların büyük bir bölümünü yapmanın mutluluğunu, hazzını ve gururunu yaşıyoruz. İkinci dönem inşallah bunların daha çok semeresinin toplanacağı, neticelerinin alınacağı hem temel eğitimden orta öğretime geçiş ile ilgili yerleştirmelerin, hem YGS ve LYS sınavlarının ve proje bazında yapılan çalışmaların gerek TÜBİTAK gerek ERASMUS’la ilgili olarak yapılanların neticesini ikinci dönem alacağız.

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında sizlerin karşısında çok rahat bir şekilde söyleyebilirim ki en iyi yapan ilk 10 il içerisinde olduğumuz gayet açık ve net bir şekilde belli. İkinci dönemdeki hazırlıklarımızı bitirme noktasına geldik” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Aziz GÜN, program sonrası basın mensuplarının, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün okullarda yapmış oldukları çalışmalara olan ilgi ve alakaları için teşekkür etti.

 

29-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-201629-01-2016

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.