ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Erzincan Spor Lisesi'ni Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Spor  Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında öğrencilere hitap etti.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Erzincan Spor Lisesi'ni Ziyaret Etti

       İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Spor Lisesi'ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında öğrencilere hitap etti. ''2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; Sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu. Spor Lisesi'nin  Avrupa  Gençler Şampiyonasında 3. olan  öğrencilerini tebrik etti. Daha büyük başarıları kazanma potansiyellerinin olduğunu ; bu şuurla, bu bilinçle çalışmalarını istedi. Önemli başarılar beklediklerini; bunun için de öğrencilerden, öğretmenlerden ve idarecilerden azami bir gayret beklediklerini ifade etti. Spor Liseleri'nin bir şehrin tanıtımında çok önemli olduğunu, şehrin vitrini olduğunu, müsabakalar münasebetiyle gidilen illerde sadece kendilerini değil şehri de temsil ettiklerini; bu anlayışla hareket etmelerinin önemine değindi.Daha sonra idareci ve öğretmenlerle okulun genel durumu ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.

Okul Müdürü Hayati DOĞAN da, öğretmenler ve öğrenciler adına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN'ün ziyaretlerinden ziyadesiyle memnun olduklarını, Sayın GÜN'ün maddi, manevi desteklerinin kendilerini ve öğretmenleri çok motive ettiğini, okulu ziyaret etmesinin Yeni Eğitim Öğretim Yılı'nı yüksek moralle sürdürmelerine vesile olduğunu ifade etti. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda eğitim gören öğrencilere, spor yapma kültürünün yerleştirilmesi, sporun tabana ve geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla sporu sevdirerek, onları sporla tanıştırmak, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları  spora yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak, bununla beraber, sporun birleştirici gücünü kullanarak içki, sigara, uyuşturucuyu  önlemek için hiç kuşkusuz Spor Liseleri'nin önemli görevler üstlendiğini, ifade etti.                                                                                                                                                                                                                  

Okul Müdürü Hayati DOĞAN, Sayın GÜN'e 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı'na öğretmenler ve idare olarak inançları tam, hedefleri net, yol haritaları belli ve moralleri yüksek bir şekilde başladıklarını ifade etti. Özellikle   öğrencilerin özgüvenlerinin yüksek olduğunu ve yapılacak müsabakalarda yüksek başarı ümit ettiklerini ifade etti.

 

  01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.