ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Bayrak törenine katılarak öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Öğretmen ve idarecilerle görüştü. Öğrencilere hitap etti.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

        İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Erzincan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Bayrak törenine katılarak öğrencilerle birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Öğretmen ve idarecilerle görüştü. Öğrencilere hitap etti. ''2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu. Okulumuzda  iki atölyemizin Döner Sermaye Kanunu kapsamında tam kapasite ile çalışarak üretime ve ekonomiye katkıda bulunduğunu; öğrencilerin  de bundan gelir elde ettiğini belirterek diğer atölyelerin de Döner Sermaye Kanunu kapsamında çalışacağını belirtti.

        2023 Eğitim Vizyonu'nda mesleki ve teknik eğitime büyük önem verildiğini, müfredatlarının tanıtımına yönelik yönlendirme ve rehberlik dijital platformu oluşturulacağını, her yıl, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenleneceğini, mesleki ve teknik eğitime ilgiyi artırmak amacıyla millî ve milletlerarası yarışmalar düzenleneceğini ve başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacağını, mesleki eğitim kurumlarından mezun olan öğrencilere çeşitli kaynaklardan sertifikalı eğitim, endüstri ve akademinin birlikte akredite ettiği dersler ve benzeri imkânlar sağlanarak mezunların kendilerini sürekli yeni bilgi ve becerilerle güncellemeleri sağlanacağını ifade ederek bu avantajları elde edebilmek için planlı, ciddi ve azimli bir şekilde çalışmalıyız.Bunun yanında Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ciddi bir katılımın da bizi başarıya götüreceğini söyledi.

 İdareci ve öğretmenlerle görüşerek ''Erzincan'da başarıyı yükseltmek, çocuklarımıza  iyi bir meslek erbabı olmaları için daha çok yorulmalı, daha gayretli çalışmalıyız. Tübitak , Sodes ve Kudaka  projelerine  öğrencilerimizi teşvik ederek  onlara başarmanın, üretmenin gururunu yaşatmalıyız''diyerek fedakarca çalışmalarından dolayı idareci ve öğretmenlere teşekkür  etti.

 

07-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-201907-10-2019 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.