ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti  
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni Ziyaret Etti

 

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret Etti. öğretmen ve idarecilerle  görüştü. Öğrencilere hitap etti. ''2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı'nın hayırlara vesile olması; sağlık, mutluluk, başarı ve güzelliklerle dolu bir yıl olması temennisinde bulundu.Sabah kahvaltısını okul pansiyonunda kalan öğrencilerle birlikte yapan Sayın Aziz Gün Pansiyonda kalan öğrencilerle sohbet ederek öğrencilerin isteklerini dinledi.Okulumuzun bulunduğu yer itibariyla oldukça güzel bir yerde bulunduğunu öğretmen ve donanımlarının eksiksiz olduğunu belirterek öğrencilerimizin bunu fırsat bilerek çalışmalarını istedi. 2023 Eğitim Vizyonu'nda mesleki ve teknik eğitime büyük önem verildiğini, müfredatlarının tanıtımına yönelik yönlendirme ve rehberlik dijital platformu oluşturulacağını, her yıl, mesleki ve teknik eğitim kurumlarında üretilen ürünlerin sergileneceği bir fuar düzenleneceğini, mesleki ve teknik eğitime ilgiyi artırmak amacıyla ulusal ve uluslararası yarışmalar düzenlenecek ve başarılı öğrencilere eğitimlerine devam ederken veya mezuniyetten sonra mikro krediler sağlanacağını, mesleki eğitim kurumlarından mezun olan öğrencilere çeşitli kaynaklardan sertifikalı eğitim, endüstri ve akademinin birlikte akredite ettiği dersler ve benzeri imkânlar sağlanarak mezunların kendilerini sürekli  yeni bilgi ve becerilerle güncellemeleri sağlanacağını ifade ederek bu avantajları elde edebilmek için planlı, ciddi ve azimli bir şekilde çalışmalıyız, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ciddi bir katılım da bizi başarıya götürecektir.' Dedi.Erasmus öğrenci projesinin kabulü ve Ulusal Kalite Ödülü almasından dolayı tebrik etti.

 Erzincan Gül-Celal Toraman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Erasmus, Tübitak ve sosyal sorumluluk projelerinde dereceler bekliyoruz. Akademik yönden de her öğrencinin bir mühendislik hayali olmasını; bunun  için de ciddi bir şekilde kitap okunması gerektiğini söyledi.

 

08-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-201908-10-2019

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.