ERZİNCAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kodlama Haftası Etkinliğine Katıldı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kodlama Haftası etkinliğine katıldı
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN, Kodlama Haftası Etkinliğine Katıldı

     Kodlama Haftası, ilimizde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. 05-20 Ekim tarihleri arasında kutlanan Kodlama Haftası etkinlikleri kapsamında Demirkent TOKİ Ortaokulu'nda öğrenciler tarafından Robotik Kodlama etkinliği düzenlendi. Kodlama etkinliğine İl Milli Eğitim Müdürü Azizi GÜN de katıldı. Etkinlik öncesinde bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz GÜN, Kodlama Haftasında düzenlediğimiz etkinliklerle geleceğin dili kodlama konusunda bir farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti. GÜN, sözlerine şöyle devam etti. "İlimizdeki okullarda kodlama konusunda önemli çalışmalar yapılmaktadır. Halen 6 okulumuzda Kodlama Atölyesi bulunmakta olup, 19 okulumuzda ise toplam 879 öğrencimize Bilgisayar Teknoloji öğretmenlerimiz tarafından kodlama eğitimi verilmektedir. Bildiğiniz gibi Kod Haftası, erken yaşlardan itibaren çocukların kodlama becerisini desteklemek için Avrupa Çapında yapılan bir harekettir. Kodlama haftası etkinlikleri, Milli Eğitim Bakanlığımızın da üyesi olduğu Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülmektedir. 50'den fazla ülkede aktif olarak devam eden, Kodlama Haftası kapsamında Demirkent TOKİ Ortaokulunda düzenlenen etkinliklere katıldık. İlimizde de kodlama konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kodlama ve programlamaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Robotik kodlama öğrencilerin kendilerini geliştirmelerine katkı sağladığı gibi ülke ekonomisine de önemli katkılar kazandıracaktır."

Demirkent TOKİ Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni İnan AKYOL ise etkinlik kapsamında okulda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. İnan AKYOL sözlerine şöyle devam etti. "Bu kapsamda Robotik Kodlama kursuna katılan öğrenciler tarafından yangın algılama ve söndürme sistemi, potansiyometre ile hızı ayarlanabilen yürüyen ışık ve park sensörü devreleri yapımı çalışması sergilendi. Ayrıca Demirkent TOKİ İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri tarafından Code.org angry bird kod saatinin uygulaması etkinliği ve ayrıca bilgisayarsız kodlama etkinlikleri yapıldı."

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

 

 

 

 

Mengüceli Mah. Kamu Lojmanları 1311. Sok.No10 - (446) 214 16 05 214 20 73

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.